Rezultate te kerkimit per termin: +Maji

Total: 5613
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.725Z

1 Maji im

Andi Kananaj 1 Maji im i parë ka qenë i tillë, që realisht mu desh kohë ta rehabilitoja në kokën time. Ishte një festë diktature nga ku dola i lagur dhe i ngjyrosur si pulë punk. Shiu zgjati po aq sa parada. Unë qëndrova deri sa shiu dhe boja e lules më depërtuan rrobat. Vepër arti n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.118Z

Festohet 1 Maji, protesta sporadike

Gazeta ShqipSot në ditën e 1 Majit, Ditës së Punëtorëve në Tiranë janë zhvilluar disa protesta dhe tubime. Komunistët kanë organizuar një protestë përgjatë rrugës së Durrësit e më pas janë ndalur para Teatrit të Operës duke mbajtur në duar pankarta kushtuar Ditës së 1 Majit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.534Z

1 Maji, studenti në protestë

Alban Pira 1 Maji, si edhe qindra ditët e tjera të vitit, çdo vit po kalon pa lënë asnjë shenjë dhe as që po ia gërvisht sadopak shpinën historisë. Fakti që kjo ditë nuk përbën më asgjë të veçantë vjen prej asaj se çfarë kuptimi kishte kjo ditë, e çfarë kuptimi i japim ne so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.540Z

Rikonstruktohet shkolla 1 Maji

brbrTe gjithe nxenesit e shkolles 9-vjecare 1 Maji ne Tirane kete fillim shtatori do te zhvillojne mesim ne ambiente te reja dhe me kushte moderne Projekti parashikon krijimin e hapesirave sanitare palestres zevendesimin e dyerve dhe dritareve rikonstruksionin e sistemit elektrik te furnizimit me u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.552Z

1 maji taksistet ne proteste

Ndryshe nga heret e tjera, 1 Maji i ketij viti duket se nuk eshte kaluar si feste ne vendin tone, por si nje dite kur duhen kerkuar me shume te drejta. Ndonese jo me tonet e protestave te vendeve te tjera te botes, ne kryeqytet u shenua tubimi i pare. Keshtu, ne Diten Nderkombetare te Punetoreve, sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.501Z

1 Maji shënohet me protesta

TIRANE-Sot në botë shënohet 1 Maji, ku në shumë shtete u paralajmëruan protesta. Greqia sot është zgjuar me protesta masovike për shkak të masave të qeverisë për të luftuar krizën e borxheve. Kryeministri George Papandreu tha se nevojiten rritje të taksave dhe kufizime të reja, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.063Z

1 Maji, protestojne sindikatat

Sindikalistet kane perzgjedhur sheshin e “Ushtarit te Panjohur” per te protestuar  kunder krizes ekonomike, varferise, dhe papunesise. Kryetari i konfederates se sindikatave te pavarura ka peruruar ne menyre simbolike nje pllake, ku jane gdhendur shifrat e varferise dhe p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama