Rezultate te kerkimit per termin: +Mali

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.297Z

Mali i Tempullit

Në qytetin e vjetër të Jeruzalemit ka një kodër, që quhet Mali i Tempullit, dhe në të cilën gjenden dy qendra kulti muslimane: Kupola e Shkëmbit dhe Xhamia Al-Aksa. Të dyja ndërtesat janë ndërtuar në fund të shekullit të shtatë gjatë sundimit të dinastisë së fisit të kalifëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.962Z

Franca vijon ofensiven ne Mali

Franca vijon ofensiven ne Mali E marte 15 Janar 2013 1021 p styletext-align justify p Franca vijon ofensiven ne Mali pPresidenti i Frances Fransua Holond deklaron se ne ofensiven kunder rebeleve islamike ne Mali po marrin pjese 750 trupa franceze dhe se numri i tyre mund te shtohet perkohes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.115Z

Mali arrestohet militanti francez

Një francez i shndërruar në një militant islamike u kap ditën e mërkurë nga forcat e ushtrisë së vendit të tij, duke luftuar përkrah militantëve afrikanë në veri të Malit. Arrestimi i Gilles le Guen, i “pag&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.072Z

Te Mali i dashurisë

Thomas Mann me “Mali i magjepsur” në proces përkthimi, për herë të parë në shqipe. Për arsye financiare, përkthyesi Afrim Koçi e kish lënë pezull për disa vjet, veprën madhore të letërsisë së shekullit të XX-të, të nobelistit gjerman Mali i magjepsur ose Mali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.945Z

Grusht shteti ne Mali

Drejtuesit ushtarakë në Mali bënë thirrje për qetësi, ndërsa lajmëruar se janë mbyllur të gjithë kufinjvë, pasi një grusht shteti gjatë mëngjesit të së enjtes rrëzoi qeverinë e ligjshme. Aktualish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.126Z

Islamiku francez arrestohet në Mali

Gazeta ShqipAfrika Pati patrulluar me armë dhe kundërshtuar rrahjen dhe arrestimin e grave në Timbuktu Një francez i konvertuar në mysliman që kërcënoi atdheun e vet u kap në Malin e Veriut ndërsa dyshohet se ka luftuar në anën e militantëve kundër trupave franceze. Ushtria franceze ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.341Z

Përfiton edhe Mali i Zi

Nga Express më 30 korrik 2011 në ora 17:50 Pasi Kosova i ka vënë embargo importit të mallrave nga Serbia, Mali i Zi pret që së paku për pak kohë të ketë dobi nga kjo. Qeveria në Mali e Zi ka raporte të mira edhe me Beogradin e edhe me Prishtinën. Analisti Dritan Abazovic thotë se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama