Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonin

Total: 1686
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.981Z

Serbia mbyll kufirin me Maqedoninë

Serbia ka mbyllur kufijtë e saj me Maqedoninë për shkak të krizës së refugjatëve. Serbia ka mbyllur kufijtë e saj me Maqedoninë për refugjatët pasi Kroacia refuzon të lejojë azilkërkuesit të udhëtojnë drejt Slloveni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.914Z

ROSU drejt kufirit me Maqedoninë (Video)

Pas konfliktit të armatosur mes shtetit maqedonas dhe një grupi të armatosur, që përfundoj me 22 të vrarë, institucionet e Kosovës kanë marrë vendim që ta dërgojnë njësitin special të Policisë së Kosovës, ROSU

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Shqipria dhe Kroacia n NATO, shtyhet ftesa pr Maqedonin

Krert e 26 vendeve antare t NATO-s von kan rn dakord q Shqipria dhe Kroacia t marrin ftesat pr antarsim, ndrsa ftesa pr Maqedonin t shtyhet. Zdhnsi i NATO, Xhejms Apaturaj deklaroi se Shqipria dhe Kroacia do t marrin ftesn pr antarsim n NATO. do gj do t jet e pastr pr Shqiprin dhe Kroacin, dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.141Z

Greqia pengoi Maqedoninë për BE

Greqia ia arriti qëllimit që ta pengojë Maqedoninë të marrë datë për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Pas mbledhjes maratonë të Këshillit për punë të përgjithshme, sonte ka p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.840Z

KE kritikon Maqedoninë për korrupsion

Komisioni Evropian është i përgatitur të rekomandojë hapjen e bisedimeve me Maqedoninë, për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Maqedonia ka qenë kandidate zyrtare për BE që tetë vjet. Por, ajo ka ngecur në procesin e integri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.285Z

Midis Peje, kapet shqiptari me maqedonin, Hajrizi me Trajkovskin

Nuk ka përfunduar pe ekcese sfida e dytë finale e Play Of-it e zhvilluar në Pejë mes skuadrës basketbollistike pejane, Peja dhe asaj nga kryeqyteti, Sigal Prishtina. Basketbollisti i Pejës, Drilon Hajrizi u përfshi në një përleshje fizike me maqedoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.826Z

Vetura zyrtare bllokon pikën kufitare me Maqedoninë

Nuk është hera e parë që veturat zyrtare i shohim në vende të ndryshme, jashtë oborreve të institucioneve. Një foto që na ka dërguar një lexues i yni shihet vetura zyrtare e ndalur në mes të rrugës në pikën kufita

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama