Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedonis

Total: 5392
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.236Z

Progresi i Maqedonisë, Fyle: Duhet dialog politik

BRUKSEL- Komisioneri për zgjerim Stefan Fyle është shprehur në rrjetin social Twitter pas takimit të Këshillit të Stabilizim Asociimit mes Maqedonisë dhe Bashkimit Europian. Ai u shpreh se u diskutua rreth progresit të Maqedonisë teksa vuri thek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.568Z

Kosova bllokon mallrat e Maqedonisë?

Maqedonia ka vendosur t'i detyrojë qytetarët e Kosovës të paguajnë taksa shtesë kur vendosin të shkojnë në Maqedoni. Taksë prej 2 euro do të paguaj çdo shtetas i Kosovës që hyn në Maqedoni, 5 euro çdo makinë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.053Z

Ibrahimi mposhti Serbinë, Maqedonisë i kthehen shpresat

Maqedonia ka shënuar një fitore shpresëdhënëse sonte në përballjen me Serbinë në stadiumin “Filipi II” në Shkup. Me këtë fitore me rezultatin minimal prej 1-0, Maqedonia kthehet në lojë për kualifikimet për b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.817Z

Rikthehet normaliteti mes Kosovës dhe Maqedonisë

Qeveria e Shkupit dhe Prishtinës kanë miratuar vendimet për heqjen e këtyre barrierave dhe embargove, që për një javë pamundësuan eksport – importet e mallrave midis dy vendeve dhe lëvizjen e lirë të qytetarëve. Ministri i Ekonom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.987Z

Vdes ideatori i ndarjes së Maqedonisë në 2001

SHKUP- Akademiku maqedonas Gjorgji Efremov ka ndërruar jetë të premten mbrëma në moshën 78- vjeçare në Shkup. Ai është i njohur si ish-kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve Maqedonase, por edhe si njëri ndër hartuesit e pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.377Z

CIA: Emri, problem i vetëmbilateral i Maqedonisë

CIA e ka regjistruar problemin të cilin Greqia e ka me emrin kushtetues të Republikës së Maqedonisë si çështje të vetme bilaterale të hapur për vendin. Sado që dikush prej jashtë të dëshirojë të imponojë ç&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.877Z

Emri i Maqedonisë dhe shqiptarët e Maqedonisë

Vizitat që zhvilluan në 8 maj kryetari i partisë BDI, Ali Ahmeti, në SHBA, dhe zëvendëskryeministri i kësaj partie në qeverinë e Maqedonisë për integrimin europian, Fatmir Besimi, në Athinë, intriguan ndezjen e një diskutimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama