Rezultate te kerkimit per termin: +Maracana

Total: 188
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.410Z

Brasesi i Brazilit nderohet ne Maracana

Ka qene nje nga ndeshjet me tragjike te historise se futbollit, pasi nje kembe e shtrire qe drejtoi topin ne rrjete, ngriu zemrat e nje populli te tere, duke bere qe ne Brazil te pllakose heshtja e vajit per shume kohe. Ai quhet Alcides Ghiggia dhe ka qene pjese e kombetares se Uruguajit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.915Z

Protesta ne stadiumin Maracana

Qindra brazilianë protestuan në ambientet e stadiumit të restauruar “Maracana” për të kundërshtuar privatizimin dhe prishjen e shumë ndërtesave pranë impiantit sportiv. Protesta u mbështet edhe nga një grup vajzash të r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.953Z

Maracana finale pa bori dhe lakuriqesi

Planet e fundit kontroverse, që përfshijnë ndalimin e tifozëve pa veshje dhe në këmbë, në stadiumin “Maracana” të Rio de Janeiro-s, po shkaktojnë protesta të fuqishme në Brazil. Mjetet e zhurmshme dhe shufrat e flamujve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.609Z

Triumfon Gjermania ne Maracana

Ne Maracana triumfoi Gjermania sigurisht jo ne finalen e madhe por ne ate qe konsiderohej si finalja e mundshme e kombetareve europianebr br Ekipi i Joachim Low vuri ne gjume Francen ne stadiumin simbol te spektaklit ku dy skuadrat u treguan me shume europiane sec duhet duke luajtur nje futboll ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.179Z

Hera e pare e Messit ne Maracana

Kapiteni i Argjentinës, Leo Messi, shprehu lumturinë e tij për faktin se për herë të parë në karrierë do të luajë në stadiumin Maracana, ku bardhekaltërit do të përballen sot (ora 00:00) me Bosnje-Hercegovinën.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.366Z

Novi Pazari e përkrah Kosovën në Maracana

Skuadra e Novi Pazarit është pro pavarësisë së Kosovës. Tifozët e këtij klubi ‘Torcida e Sanxhakut’, të shtunën në mbrëmje, në stadiumin Maracana të Beogradit i kanë provokuar tifozët e Crvena Zvezdës. Tifozët e Novi Pazarit kanë brohoritur “Kosova është jashtë S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.475Z

Maradona: Më mohuan hyrjen në Maracana

Legjenda e futbollit argjentinas, Maradona është rikthyer sërish në qendër të mediave pas akuzave ndaj personelit të shërbimit të Maracana, që sipas tij i ndaloi hyrjen në stadium për ndeshjen mes Argjentinës dhe Bosnjës.“Nu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama