Rezultate te kerkimit per termin: +Mare

Total: 1094
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.842Z

Operacioni Mare Nostrum ne Mesdhe

Gatishmeria e marines italiane dhe asistenca e rojeve bregdetare kane mundesuar mberritjen e sigurte te me shume se 400 emigranteve afrikane ne kanalin e Sicilise. Per kete qellin jane dashur tre operacione shpetimi, ku jane angazhuar 12 motovedeta dhe 4 fregata te marines ushtarake. Barka e pare me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.374Z

Rama prezanton projektin Lungo Mare, qytetarët pretendojnë se është ndryshuar

Pas shqetësimit të qytetarëve vlonjatë, se firma belge që ka fituar konkursin për realizimin e projektit Lungo Mare e ka ndryshuar atë duke hequr korsi të caktuara, kreu i qeverisë, Edi Rama, ka qenë dje i pranishëm për të bërë prezantimin e tij. Edhe pse nuk u ndal në çështje tekn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.255Z

Lezha, një mare nostrum për pushimet

Nga Alfred Lela Ka një pajtim në Tiranë, sidomos ndër ata që mund të konsiderohen shumë gliteratti e pak literatti se vetëm Jugu, e sidomos Drimades apo Jali, është vendi ku mund të pushohet në Shqipëri. Disa pika në bregdetin jonian janë megjithëmend in ndërkohë që Adriatiku n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.522Z

Vodafone Albania, Dietlof Mare vlerësohet me çmimin Menaxher i Vitit

Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, Dietlof Mare, u vlerësua me çmimin “Menaxher i Vitit” për kontributin e dhënë në fushën e komunikimeve elektronike në Shqipëri. Gjatë marrjes së çmimit në forumin e 7 të Komunikimeve Elektronike, Mare shprehu vendosmërinë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.211Z

Projekti Lungo Mare, pritet shpallja e projektit fitues, publikimi në 21 Shkurt

Në datën 21 Shkurt, studiot e përzgjedhura do të prezantojnë vizionin e tyre para jurisë ndërkombëtare dhe qytetarëve të Vlorës mbi projektin Lungo Mare, që do të shtrihet përgjatë bregdetit jonian. Në të njëjtën ditë pritet të shpallet edhe projekti fitues përmes të cilit syn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.052Z

Shpallet projekti fitues i Lungo Mare, XDGA studioja fituese e projektit

XDGA është studioja fituese e projektit për ndërtimin e shëtitores LungoMare. Zv.kryeministri Niko Peleshi deklaroi se ndërtimi i shëtitores do të realizohet shumë shpejt ndërkohë që në fillim të vjeshtës do të nisin edhe punimet. Në vendin e dytë, juria ka renditur studion HHF dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.038Z

VIDEO/ Rama: Shëtitorja Lungo Mare mbaron para verës së vitit 2015

Kryeministri Edi Rama, ndërsa ka marrë pjesë në festimet për 28 nëntorin në Vlorë, ka përfituar nga rasti për të inauguruar nisjen e konkursit për projektin e shëtitores së re të Vlorës, Lungo Mare. Afati i fundit i dorëzimit të planeve për këtë konkurs do të jetë deri në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama