Rezultate te kerkimit per termin: +Mario +Thanasi

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.717Z

Halili dhe Hajria, rikthehet në TKOB

Baleti i parë shqiptar Halili dhe Hajria u rikthye sot, në mbrëmje në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. E cilësuar si një nga veprat më të mira, dhe  më të rëndësishme për historinë e këtij institucioni, baleti rikthehet për dy netë në TKOB. Skena betejash masi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.651Z

Rikthehet pas 10 vitesh baleti i pare shqiptar Halili dhe Hajria

Rikthehet 10 vite pas ngjitjes së fundit në skenë, duke ardhur me një frymë më të re dhe më entuziaste baleti I pare kombetar shqiptar “Halili dhe Hajria” me koreografi të Arjan Sukniqit. Figura kryesore që tërheq edhe trupen pas vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.722Z

"Halili dhe Hajria", përsëri në TOBpas 2 muajsh

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Baleti i parë shqiptarë "Halili dhe Hajria" rivihet përsëri pas dy muajsh në skenën e Teatrit Operas dhe Baletit me dy pjesë dhe 7 tablo në datat 1 dhe 2 shkurt.Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.078Z

MASH njeh diplomat e 50 studentëve për muajin korrik

Ministria e Arsimit dhe Shkencës publikon listën e dytë të diplomave që janë njohur nga ky institucion për muajin korrik. Bëhet fjalë për 50 studentë , për të cilët, procesi i njohjes së diplomës së fituar jashtë vendit ka përfunduar. Lajmi bëhet i ditur zyrtarisht nga Ministria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.597Z

MASH, publikon 50 aplikantët që u janë njohur diplomat

Ministria e Arsimit publikon listn e aplikantve q u sht njohur diploma e fituar jasht vendit edhe n Shqipri. Ditn e djeshme, Ministria e Arsimit dhe Shkencs kapublike listn e studentve, q u sht njohur diploma e marr jasht vendit nga Sektori i Njohjes s Diplomave. Vlersimi i nivel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.150Z

Balerini i Teatrit Mbretëror danez, në skenën e TKOB

Ariel Mërkuri, balerini i Teatrit Mbretëror të Danimarkës, vjen në Tiranë për baletin "La Sylphide", me koreografi të Ilir Kernit. Ky balet klasik sjell dashurinë e një të riu skocez me një zanë ajri, e cila përfundon në tragjedi në sajë të hakmarrjes së një shtrige të keqe.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.277Z

Mirush Kabashi: Pedagogët dyshonin nëse mund të bëhesha aktor

Kur ishte i vogël ngjitej majë një godine në ndërtim nga shihej kinemaja verore. Mbahej me zor, por qëndronte, vetëm e vetëm për të parë një film. Nuk linte rast pa shfrytëzuar për të parë një pjesë teatrale. Atëkohë "Hamletin" e ka parë 15 herë. Ky ka qenë Mirush Kabashi i vo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama