Rezultate te kerkimit per termin: +Marius

Total: 459
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.932Z

Marius Dobresku, poetët shqiptarë flasin rumanisht

Gazeta ShqipShtëpia Botuese Privirea në Bukuresht ka botuar antologjinë Misteri i lutjeve (Një antologji e poezisë shqipe sot) hartuar dhe përkthyer nga Marius Dobrescu. Agim Vinca, Ali Podrimja, Bardhyl Londo, Besim Bokshi, Bislim Ahmetaj, Gjek Marinaj, Dritëro Agolli, Fatos Arapi, Frederik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

Marius Dobrescu përkthen Kështjellën e Kadaresë

Takimi Vepra sapo ka dal n qarkullim n Rumani. Lajmi bhet i ditur n nj takim mes prkthyesit dhe ministrit Xhaferaj Ka qen thjesht dhe vetm nj vizit kortezie ajo e prkthyesit rumun Marius Dobrescu me ministrin e Kulturs, Ferdinand Xhaferaj. N ambientet e Ministris s Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Spor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.415Z

Marius: Kosova, "Ok" në Botërorin e xhudos

Presidenti i Federatës Botërore të Xhudos (IJF), Vizner Marius, të mërkurën ka vizituar Kosovën. Përveç takimit me drejtuesit e Federatës së Xhudos (FXHK), ai bisedoi edhe me Besim Hasanin, kreun e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Ministrin e Sportit, Valton Beqiri, si dhe Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.307Z

Marius: Kosova, Ok në Botërorin e xhudos

Presidenti i Federatës Botërore të Xhudos (IJF), Vizner Marius, të mërkurën ka vizituar Kosovën. Përveç takimit me drejtuesit e Federatës së Xhudos (FXHK), ai bisedoi edhe me Besim Hasanin, kreun e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Ministrin e Sportit, Valton Beqiri, si dhe Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.938Z

Xhaferraj takon përkthyesin rumun Marius Dobrescu

Ministri i kulturës Ferdinand Xhaferraj priti në takim miqësor autorin e shumë artikujve publicistikë në shtypin rumun për Shqipërinë dhe përkthyesin e pendave të letërsisë shqipe Marius Dobrescu. I rivlerësuar nga Ministri i Kulturës, si ambasadori i kulturës shqiptare në Ruma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.975Z

Ministri Xhaferraj takon përkthyesin e Kadaresë në rumanisht, Marius Dobrescun

Tiranë, 13 gusht, NOA Përkthyesi në rumanisht i veprave të shkrimtarit tonë të madh, Ismail Kadare, Marius Dobrescu është pritur sot nga Ministri i Turizmit, Kulturës dhe Sporteve, Ferdinand Xhaferraj. Përkthyesi Marius Dobrescu, është autori i shumë artikujve publicistikë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.703Z

Skandaloze: Isa Mustafa injoron kreun e IJF, Marius Vizerin

Dita e hënë ka qenë një ditë e veçantë për Kosovën, e në përgjithësi për sportin. Sot anëtari më i ri i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, pati kënaqësinë që të mirëpresë, kreun e F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama