Rezultate te kerkimit per termin: +Mark

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.933Z

Dëshmia që fundos Mark Frrokun

Dëshmia e oficerit belg te policisë gjyqësore Steven Van Deneste, mund te fundose ish-deputetin Kristian Demokrat Mark Frroku. I thirrur nga Prokuroria, zyrtari i larte i policisë se Brukselit, ishte vete këtë te marte ne Gjykatën e Tiranës, për te dëshmuar mbi hetimin e tij per vrasje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.259Z

Mark Frroku drejt lirimit?

Mark Frroku mund të lirohet nga burgu. Kjo, duke qenë se pala belge, ende nuk ka sjellë dosjen e kërkuar nga prokuroria shqiptare, për vrasjen për të cilën akuzohet Frroku. Prokuroria ka edhe 10 ditë kohë, që Belgjika të dorëzojë dosjen e Frrokut. Në të kundërt, Frroku do të lir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.450Z

Mbyllen hetimet per Mark Frrokun

brbrPas 8 muajsh Prokuroria e Pergjithshme ka mbyllur hetimet per deputetin kristiandemokrat Mark Frroku dhe ka ngritur ndaj tij kater akuza Frroku qe aktualisht ndodhet ne burg akuzohet per vrasje me paramendim ne Belgjike per fshehje te pasurise pastrim parash dhe ndertim te paligjshem Prokuroria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.065Z

Mark

Nga Reldar Dedaj Prej kohësh jemi futur në një qerthull identiteti. Ku vlera e një individi po konsiderohet një fjalë bredharake dhe e paqëndrueshme. Ajo lundron me lehtësi midis asaj që ka lidhje me paranë, pushtetin dhe asaj që tashmë ka kohë që është thirrur si id

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.321Z

Tjetër arrestim për Mark Frrokun?

Pasi iu dha masa e sigurisë "arrest shtëpie", deputeti Mark Frroku rrezikon që të arrestohet sërish, këtë radhë për llogari të shtetit belg ku akuzohet për vrasje. Prokuroria e Përgjithshme ka dorëzuar një kërkesë tjetër në Kuvend për arrestimin e Frrokut për llogari të Belgjik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.344Z

Mark Frroku kërkon ti hiqet mandati

Deputeti kristiandemokrat, Mark Frroku, heq dorë nga mandati. Avokati i Frrokut, Dhimitër Muslia, të enjten i ka bërë kërkesë Parlamentit për t'ia hequr mandatin klientit të tij, pa pritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Prej më shumë se gjashtë muajsh Mark Frroku nuk merr dot pjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.202Z

Shtyhet seanca e parë ndaj Mark Frrokut

Gjykata Penale e Tiranës ka shtyrë seancën gjyqësore për Mark Frrokun. Shkak është bërë mungesa e të pandehurit tjetër K.Marinaj. Ish-deputeti Mark Frroku, akuzohet për një vrasje në Belgjikë në vitin 1999, për të cilën nuk është dënuar asnjëherë. Autoritetet belge kërkuan e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama