Rezultate te kerkimit per termin: +Marlon +Brando

Total: 94
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.789Z

Provimi i parë i Marlon Brando

Pesë minuta. Kaq zgjati prova e Marlon Brando-s, vetëm 23 vjeç në atë kohë, por me një talent të jashtëzakonshëm. Audicioni daton në vitin 1947, dhe bëhet fjalë për filmin "Rini e djegur", ndërkohë që Brando kishte mahnitur tashmë publikun dhe kritikët teatrale të Broadway me dra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.537Z

Si u transformua Marlon Brando per te luajtur rolin e Vito Corleone

Marlon Brando ishte 47 vjec kur filmi The Godfather u publikua ne mars te vitit 1972 Por si u transformua per te luajtur rolin e Vito Corleone Me ndihmen e artistit per grimin Dick Smith Brando u transformua nga nje i ri ne nje gangster te moshuar Ne nder te pervjetorit te tij Academy of Motion Pic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.158Z

Marlon Brando, sekretet e aktrimit

Marlon Brando e quan Stela Adler autoren e librit të njohur për aktrimin, një mjeshtre për të zbuluar të fshehtat e aktorit. “Për mua Stela Adler është shumë më tepër se një mësuese aktrimi. Përmes punës së saj ajo përçon llojin më të vyer të informacionit si të zbuloj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.915Z

Chapa, film per jeten private te Brando

Regjisori Damian Chapa ka nisur punen per xhirimet e nje filmi qe do trajtoje jeten sekrete te gjigandit te kinemase, Marlon Brando. Filmi do germoje ne te shkuaren e Brando, duke filluar qe nga femijeria e tij dhe marredheniet me familjaret. Ne vegjeli, “kumbari” ka kaluar sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.135Z

Marlon Brando shfaqet ne Pogradec

Kete fillimpranvere, Pogradeci duket se do te gjallerohet, per te lene pak menjane monotonine e stines se ftohte. Prej 10-13 mars, Pogradeci do te prese filma te huaj, ata filma qe ne nje fare menyre kane shkruar historine e kinematografise boterore. Dite te filmit qe vijne ne saje te nje bashkepuni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.324Z

Histori: Çfarë ka ndodhur më 5 prill?

1869 – Në Nju-Jork vdiq në moshën 109-vjeçare Daniel Bakeman, ushtari i fundit i Luftës amerikane për Pavarësi. 1897 – Fillon lufta greko-turke, e quajtur “Lufta 30-ditëshe”, midis Greqisë dhe Perandorisë Osmane. Shkaku ishte çështja e statusit të provincës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.511Z

Emrat e vertete te VIP-ave

Dikush e urrente emrin e tij, dikush tjetër e ka “refuzuar” sepse tregonte origjinën e tij/saj. Disa të tjerë kishin emra shumë të gjatë, të vështirë për tu mbajtur mend ose thjesht kishin emra të shëmtuar.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama