Rezultate te kerkimit per termin: +Marreveshja

Total: 4236
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.116Z

TAP miratohet marreveshja

TAP miratohet marreveshja E premte 12 Prill 2013 1439 TAP miratohet marreveshja Marreveshja finale ku shteti shqiptar mirepret projektin TAP ka kaluar me konsensus te plote ne komisionin parlamentar te Veprimtarive Prodhuese Sipas ministrise se ekonomise ne kete draft jane percaktuar te gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.179Z

Marreveshja per TAP

Marreveshja per TAP E diel 20 Janar 2013 1438 Marreveshja per TAPQeveria shqiptare ka firmosur marreveshjen me kompanine e gazsjellesit Trans-Adriatik permes se ciles ajo jep sinjale te qarta qe nese ky projekt del fitues eshte i mirepritur qe te kaloje ne Shqiperi Sipas faqes zyrtare te kryemin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.824Z

Marreveshja START kalon pengesen kryesore

Nje komitet i Senatit amerikan ka aprovuar marreveshjen per kontrollimin e armeve berthamore me Rusine duke e cuar me afer realitetit qellimin kryesor te politikes se jashtme te presidentit amerikan Barack Obama. Marreveshja per Reduktimin Strategjik te Armeve apo nese shikohen inicialet ne anglis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.517Z

Arrihet marreveshja ne Minsk

brbrPas bisedimeve maratone ne Minsk te Bjellorusise arrihet marreveshja per armepushim ne Ukrainen lindore Lideret e Rusise Ukraines Gjermanise dhe Frances njoftuan se ishte arritur konsensus dhe se armepushimi do te nise te zbatohet me 15 shkurt Pjese e marreveshjes eshte edhe terheqja e armeve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.272Z

Arrihet marreveshja me Qipron

Arrihet marreveshja me Qipron E hene 25 Mars 2013 1317 Arrihet marreveshja me QipronQeveria e Qipros dhe kredidhenesit nderkombetare kane arritur nje marreveshje per te marre shumen prej 10 miliarde eurosh ne kembim te vendosjes se takses mbi depozitat bankare Pakti eshte arritur gjate bised

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.457Z

Nenshkruhet marreveshja me FBI

brbrByroja Federale e Investigimit ne SHBA do te bashkepunoje me qeverine shqiptare per shkembimin e informacionit ne kuader te luftes kunder terrorizmit dhe krimit te organizuar Marreveshja u nenshkrua mes Ministrit te Brendshem Saimir Tahiri dhe drejtorit te FBI Xhejms Komei gjate vizites se deleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.593Z

Kopenhagen, arrihet marreveshja per klimen

Ne Kopenhagen eshte arritur nje marreveshje mbi klimen fale nje samiti te jashtezakonshem te mbajtur gjate nates mes krereve te shteteve. Marreveshja e re parashikon angazhimin per reduktimin e emetimit te gazrave ndotes per te mbajtur rritjen e temperaturave nen dy grade. Gjithashtu, ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama