Rezultate te kerkimit per termin: +Martens

Total: 335
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.834Z

Martens: Mbeshtetje per Berishen

Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Uilfried Martens ka deklaruar mbeshtetje te plote per kryeministrin Berisha dhe Partise Demokratike ne zgjedhjet e 28 qershorit. Martens, i cili drejton dhe grupin me te madh politik ne Parlamentin Evropian, pas nje takimi me kryeministrin Berisha, vleresoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.686Z

Ndahet nga jeta Wilfried Martens

Ka ndërruar jetë në moshën 77 vjeçare, presidenti i Partisë Popullore Europiane Uilfrid Martens. Ai ndërroi jetë në orët e para të mëngjesit, për shkak të problemeve të vazhdueshme në zemër. 2 ditë më pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.543Z

Martens: Fitorja e demokrateve, e rendesishme

Partia Demokratike ka sjelle ne Tirane per mbeshtetje politike perpara heshtjes elektorale, Vilfred Martens, presidentin e Partise Popullore Europiane, i cili eshte grupimi me i madh ne Parlamentin Europian. Ne nje takim me kreun e demokrateve, Sali Berisha, presidenti i PPE-se, duke thek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.579Z

Ndërron jetë presidenti i PPE-ve Martens

Ish-kryeministri belg dhe presidenti i Partisë Popullore Evropiane, Wilfried Martens, ka nderuar jetë në moshen 77-vjeçare. Partia flamande kristiandemokrate ishte ajo që dha lajmin e ndërsa dhe burime nga PPE dhe Parlamenti Evropian konfirmuan lajmin. I lindur në 19 prill të vitit 1936, ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.530Z

Martens: Mundësi për qeveri të re stabël dhe proeuropiane

07/07/2009  Presidenti i partive të djathta europiane përshëndet fitoren e PD-së Grupimi i partive të djathta europiane ka përshëndetur fitoren e Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 28 qershorit. Presidenti i Partive Popullore Europiane, Ëilfried Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.833Z

Presidenti i PPE, Martens: Shqipëria duhet të bëhet anëtare e BE-së

Tiranë, 26 qershor NOA - Wilfried Martens, Presidenti i Partive Popullore Evropiane, grupimit më të madh politik në Parlamentin Evropian i deklaroi sot kryeministrit Berisha dhe Partisë Demokratike mbështetje të plotë në zgjedhjet e 28 qershorit, kurse theksoi se Shqipëria duhet të bëhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.201Z

Berisha, Martens: Të vërtetat historike, në vendin që meritojnë

TIRANE- Kryeministri  Sali Berisha ka vleresuar sot Presidentin e Partive Popullore Europiane, Wilfred Martens per pjesemarrjen ne festimet e 100 vjetorit të pavarësisë. Ne nje takim mes tyre ai e falenderoi Martens për ardhjen në Shqipëri me rastin e këtyre festimeve, duke e cilësuar një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama