Rezultate te kerkimit per termin: +Martin +Shulc

Total: 110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.783Z

Laburistët kundër Martin Shulc si president të KE-së

Partia Laburiste e vuri veten e saj definitivisht kundër vizionit federalist europian kur refuzoi të mbështeste presidentin e Parlamentit Europian Martin Shulc si kandidatit socialist për president të Komisinin Europian. Në një sinjal të qartë për partnerët e saj evropiane të majtë se k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.673Z

Shulc: Deklarata për Serbinë bazohet në realitet

Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Shulc, ka thënë se deklarata e tij që Serbia duhet të njohë Kosovën nëse do anëtarësimin në BE, paraqet një “vlerësim individual, të bazuar në realitet dhe pragmatizëm”. “Ajo që unë kam thënë, për shumëkënd është e qart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.061Z

Shulc: Ekonomia greke jashtë eurozonës do të rrënohet

Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Shulc ka deklaruar se ekonomia greke do të rrënohet për vetëm pak ditë, në rast se ky vend do të dalë nga eurozona. Deklarata e Shulc është bërë para vizitës së tij në Athinë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.544Z

Alarmohet PE, Shulc dënon keqtrajtimin e Timoshenkos

Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Shulc ka dënuar ashpër keqtrajtimin që autoritetet ukrainase dyshohet se i bëjnë ish-kryeministres Julia Timoshenko. “Nëse ajo është rrahur, ashtu siç më është thënë, dhe nës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.744Z

Shulc: Dialogu me Kosovën, faktor i rëndësishëm për rrugën evropiane të Serbinë

Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Shulc, ka deklaruar se Serbia e meriton statusin e kandidatit për BE, por patjetër duhet të përmbushë kushtet e parashtruara për integrimin evropian. Sipas tij, Serbia për të rritur gjasat që të bëhet kandidat për BE në mars, duhet të vazhdojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.425Z

Shulc ballë për ballë me Tsipras për marrëveshjet me Trojkën

Kreu i Parlamentit Europian, Martin Shulc, pritet të mbërrijë pas pak orësh në Athinë për tu takuar me kreun e qeverisë së re të vendit, Aleksis Tsipras. Gjermani është i pari zyrtar i Bashkimit Europian që do të takohen me Kryeministrin e ri që pas fitores së Syriza-s në zgjedhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.156Z

Shulc: Rama, synim përjashtimin e Ilir Metës

Lëvizja Socialiste për Integrim merr mbështetjen e presidentit të grupit socialist në Parlamentin Evropian, Martin Shulc. Në një deklarim për mediat shqiptare, Shulci shprehet se Kodi i ri Zgjedhor që është hartuar nga dy partitë e mëdha në vend, ka si synim përjashtimin e partisë s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama