Rezultate te kerkimit per termin: +Martin +Shulz

Total: 180
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.774Z

Martin Shulz: S’ka BE pa i kryer detyrat e shtëpisë

Presidenti i Parlamentit Europian, Martin Shulz thotë se e vetmja rrugë me anë të së cilës vendet kandidate do të hyjnë në Bashkimin Europian, është që të përmbushin detyrat e shtëpisë. "Nuk ka rrugë tjetër", shprehet Shulz. "Mesazhi im për klasën politike, thotë ai është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.522Z

Martin Shulz presidentii ri i Parlamentit Europian

BRUKSEL- Socialdemokrati gjerman Martin Schulz u zgjodh sot president i Parlamentit Evropian per nje mandat te dyte prej dy vjet e gjysme duke zevendesuar konservatorin polak Jerzy Buzek dhe premtoi se do te degjohet zeri i te zgjedhurve perballe qeverive. Ish-kryetari i grupit te socialisteve d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.191Z

Martin Shulz: “Jam i befasuar nga PS-PD për ndryshimin e Kushtetutës”

Kryetari i grupit socialist në Parlamentin Europian, Martin Shulz, ka deklaruar se ka mbetur mjaft i befasuar nga bashkimi i votave të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike për ndryshimin e Kushtetutës. Shulz tha se ndryshimi i Kushtetutës duhej të ishte bërë më i maturuar dhe pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.422Z

Shulz leter urimi Nishanit

Gjate letrës së urimit për presidentin e zgjedhur Bujar Nishani, kreu i Parlamentit Europian Martin Shulz, shkruan se kjo zgjedhje vjen në një moment kritik për vendin tuaj, ndërkohe që Shqipëria këtë vjeshtë ka për të kaluar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.170Z

Martin Shulz: Zgjedhja e presidentit nuk zëvendëson reformat e integrimit

06-06-2012 / Gazeta 55 Deklaron Presidenti i Parlamentit Europian, Shulz Presidenti i Parlamentit Europian, Martin Shulz në një deklaratë të përbashkët për mediat me ministrin e jashtëm shqiptar Edmond Haxhinasto nga Bruksel, duke analizuar situatën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.164Z

Shulz uron Meten per bashkepunimin me Sali Berishen

Permes nje letre drejtuar kryetarit te LSI, Ilir Meta, kreu i grupit parlamentar socialist ne PE ka pershendetur pjesemarrjen e kesaj force ne qeverine e re duke shprehur besimin ne bashkepunimin"ne te mire te Evropes". Dy dite pasi ka nenshkruar marreveshjen me kryeministrin Berisha, kryetari i LS

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.359Z

Shulz mesazh Metës: LSI në Qeveri, shenjë e mirë për shqiptarët

 Grupi i Aleancës Progresiste të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian, Martin Shulz, përshëndet pjesëmarrjen e LSI-së në qeverinë e re. “Para së gjithash dua t’ju falënderoj përzemërsisht për pjesëmarrjen e suksesshme në Qeverinë shqiptare. Unë ur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama