Rezultate te kerkimit per termin: +Mase

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.778Z

Haiti, UNICEF: Ndal adoptimeve ne mase

UNICEF-i ka kerkuar ngrirjen e perkoheshme te adoptimeve te reja ne mase te femijeve haitiane. Sipas organizates, nga biresimet ne mase pa pengesa dhe pa kriteret e duhura te kontrollit mund te perfitojne abuzuesit me femijet.“Autoritetet mund te mendojne zgjidhje te tjera te cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.453Z

PS Qeveria asnje mase ne Shkoder

Shkodra po i afrohet me shpejtesi situates katastrofike te 9 muajve me pare. Rritja e nivelit te lumit Buna ka permbytur hyrjen e qytetit te Shkodres. Per shkak te prurjeve te medha dhe nivelit te larte te Drinit Buna nuk mund te rrjedhe normalisht dhe uji qe buron nga liqeni po kthehet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.932Z

Basha: Ligji antimafia, mase efikase

Ministri i Brendshem Lulzim Basha deklaron se ligji antimafia eshte nje mase efikase ne goditjen dhe parandalimin e trafikimit. Ne nje takim te Komitetit Shteteror te Luftes kunder Trafikimit ne Njerez dhe Task Forces Kombetare Antitrafik, ministri njoftoi se jane krijuar rrjete efikase p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.489Z

SHBA, gati plani per vaksinimin ne mase

Autoritetet shendetesore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes kane ne plan vaksinimin ne mase kunder gripit si mase parandaluese ndaj virusit A/H1N1. Projekti i cili pritet te hidhet ne veprim dhe brenda muajit tetor muaj kur edhe autoritetet presin kulmin e pandemise ne vend, eshte unik dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.659Z

Britani, vaksinim ne mase kunder gripit A

Vaksinim ne mase ne shkollat britanike ne kuader te masave kunder infektimit nga gripi i derrave. Lajmin e ben te ditur gazeta “The Guardian”, sipas te ciles qeveria e Londres po pergatit nje plan per te vaksinuar femijet e moshave 5 deri ne 16 vjec per te parandaluar perhapj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.103Z

"Gerdeci", akuza kerkese te dyte per mase sigurie

Tirane - Prokuroria e Pergjithshme i eshte drejtuar Gjykates se Tiranes per caktimin e nje mase sigurie, ne ngarkim te tre te arrestuarve per tragjedine e Gerdecit Mihal Delijorgji, Dritan Minxholli dhe Ylli Pinari. Pas refuzimit te bere nga ana e Gjykates se Larte per caktimin e mases se sigurise,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.565Z

KLD mase ndeshkimore per 3 gjyqtare

Keshilli propozon ndeshkim per nje gjyqtar te Tiranes nje te Elbasanit dhe nje te Lezhes Nje gjyqtar i Tiranes nje i Elbasanit dhe nje i Lezhes akuzohen se kane shkelur rende disiplinen ne pune. Emrat dhe propozimet per mase ndeshkimore kane shkuar disa dite me pare ne Drejtorine e Inspektimit ne Mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama