Rezultate te kerkimit per termin: +Masenet

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Baleti "Karmen" premier në TOB

Baleti në dy akte Karmen i shkruar nga Prosper Merime, po vihet ne skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit nga koreografi italian Fredi Francuti. Në studion e provave të teatrit balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerdi Vaso po finalizojnë lëvizjet në prag të premierës që fillon në datën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.213Z

"Opera Werther" në TOB

Në datën 20 prill, vjen premiera apsolute e Teatrit e Operas dhe Baletit, drama lirike me katër akte, Werther (Velter), e cila është kompozuar nga Jules Massenet. Kjo vepër e cila konsiderohet si ndër më të rëndësishmet në repertorin fran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.793Z

Opera “Verter” ngjitet në Teatrin e Operas dhe Baletit

Nё interpretimin e mrekullueshёm tё tenorit Sajmir Pirgut dhe mexosopranos Vikena Kamenica u shfaq në TOB premiera e operës “Verter” e kompozitorit tё njohur Jules Massenet. Kjo dramë lirike me katёr akte konsiderohet si ndёr mё t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.963Z

Opera “Don Carlos” premierë në TKOB

Në operën me pesë akte, që do të vijë me regji të Nikolin Gurakuqit, janë përzgjedhur për të interpretuar më shumë artistë të huaj. Përveç solistes Sonila Baboçi, protagoniste në rolin e Elisabetës, artistët e tjerë shqiptarë kanë role dytësore. Të huaj janë përzgjedhur e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama