Rezultate te kerkimit per termin: +Massenet

Total: 69
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.149Z

Saimir Pirgu sjell Verterin në skenën shqiptare

Tenori Saimir Pirgu dhe mexosopranoja Vikena Kamenica sjellin në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit një nga operat më të bukura të repertorit francez, mbështetur në një nga veprat më të mëdha të letërsisë botërore.Verter (Werther), opera me tri akte e kompozitorit Jul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.070Z

Ëndërr vere nga Kamenica-Rexha

Pak muaj pasi solli në jetë një fëmijë, mexosopranoja Vikena Kamenica i është kthyer aktivitetit artistik në Teatrin e Operës dhe Baletit. Por nesër, ora 19:00, në skenën e madhe të Universitetit të Arteve, Kamenica shfaqet me recital, me pianisten Merita Rexha Tërshana përkrah. Ënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.219Z

Ne pune per premieren Verter

Teatri Kombetar i Operes dhe Baletit beri dje nje prezantim zyrtar te punes per premieren operistike te 20 prillit. shte Verter drame lirike me kater akte e kompozitorit Jules Massenet. Libreti i douard Blau Paul Milliet dhe Georges Hartmann bazohet ne vepren e njohur Vuajtjet e djaloshit Verter te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.889Z

“Karmen” shfaqet për 5 ditë në TOB

TIRANë- Nga data 11 deri në 16 Prill, Teatri i Operas dhe Baletit, falë një bashkëpunimi me grupin e mirënjohur italian ‘Balleto del Sud’, do të shfaqin spektaklin “Karmen”, me koreografi të Fredi Francutit nën muzikën e Bizet, Albeniz, Chabrier, dhe Massenet. Disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.134Z

Tirane,“Carmen” sonte në Teatrin e Operas

TIRANE- Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit shfaq në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill, ora 19:00, baletin "Carmen". Ky balet me 2 akte bazohet në tregimin e Prosper Merimee. Realizimi i baletit "Carmen" është një bashkëpunim ndërmjet Balletto del Sud të Leçes në Itali d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.711Z

Saimir Pirgu feston në Zvicër pavarësinë e Kosovës

Me rastin e përvjetorit të parë të Pavarësisë së Kosovës, do të zhvillohet në Tonhalle në Shën Gallen, më 6 shkurt, një mbrëmje gala e titulluar "The Best of Opera". Në program do të ketë pjesë nga Verdi, Puçini, Bellini, Donizetti, Massenet, Bizet, Offenbach, Jakova, De Curtis,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.793Z

Vuajtjet e djaloshitVerter premierënë TKOB

TIRANË- Saimir Pirgu e Vikena Kamenica interpretuan mbrëmjen e sotme në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit operën "Verter", një histori dashurie të pa shpresë, nën muzikën e Jules Massenet. Opera lirike me katër akte, bazuar në vep

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama