Rezultate te kerkimit per termin: +Mateo +Renzi

Total: 209
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.655Z

Itali, Mateo Renzi merr votëbesimin në Dhomën e Ulët

ITALI-Kryeministri i ri i Italisë, Mateo Renzi, ka marrë votëbesimin në Dhomën e ulët me 378 vota pro dhe 220 kundër duke fuqizuar plotësisht koaliconin e Partisë Demokratike me Partinë e Qendrës së re të Djathtë dhe me grupe t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.456Z

Renzi pritet nga Obama: SHBA model për Europën

Kryeministri italian Mateo Renzi është pritur në Shtëpinë e Bardhë nga homologu i tij amerikan Barak Obama. Eksperienca e zhvillimit të Shtëpisë së Bardhë është një model për Evropën. Kështu është shprehur kryeministri italian Mateo Renzi duke folur në konferencën e përbashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.833Z

Renzi kunder Bersanit

Renzi kunder Bersanit E diel 10 Mars 2013 1346 Renzi kunder BersanitNdersa Bersani ende nuk ka mundur te binde Grillon per formimin e nje qeverie te re ne Itali kryetari i bashkise se Firences dhe nje nga zerat me kritik te Bersanit Mateo Renzi ka deklaruar se lideri i PD-se do te tregonte me sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.918Z

Mateo Renzi jep dorëheqjen si Kryeministër

Presidenti i Italisë, Serxhio Mattarela, ka pranuar zyrtarisht kërkesën e Matteo Renzit për t’u dorëhequr nga posti i Kryeministrit. Lajmi është përcjellë nëpërmjet një komunikatë zyrtare nga ana e Presidencës, ndërkohë që vendimi u mor pas një takimi që pati Kreu i Shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.962Z

Renzi prezaton strategjine e Italise per presidencen e BE

0 brbr SSSAbrASS brbrKryeministri italian Mateo Renzi ka prezantuar para Parlamentit nje pjese te strateg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.779Z

Renzi: Mbrojmë Shengenin, nuk do të lejojmë shkatërrimin

Refugjatët, Jordania: Jemi në pikën e vlimit. BE, reformë për Britaninë Ata që duan të shkatërrojnë Shengenin, duan të shkatërrojnë Europën dhe ne italianët nuk do ta lejojmë. Fjalë të ashpra këto të Kryeministrit italian, Matteo Renzi, i cili nuk i ndal kritikat e tij ndaj një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.104Z

Betohet qeveria Renzi gjysma e kabinetit femra

Betohet qeveria e re ne Itali me kryeminister 39-vjecarin Mateo Renzi Kabineti i ri qeveritar i perbere nga koalicioni me baze te gjere mes qendres se majte dhe te djathte perbehet nga 16 ministra Qeveria e re do te votebesohet diten e hene ne parlamentin vendas Lideri i te djathtes Anxhelino Alfano

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama