Rezultate te kerkimit per termin: +Matura

Total: 2200
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.665Z

Matura Shtetërore/ LSI, bashkëbisedim me maturantët

Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur një bashkëbisedim me nxënësit e shkollave të mesme në lidhje me reformën në Maturën Shtetërore. Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, nisi turin e bashkëbisedimit me të rinjtë nga Berati, për ta vijuar më pas në qytete të tjera të vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.687Z

Berisha: Matura shtetërore, proces penalizues

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook mbi Maturën Shtetërore, e cila sipas tij, ishte një proces penalizues. Matura shtetërore u zhvillua këtë vit si një proçes penalizues për mijëra e mijëra vajza dhe djem maturante shqiptar. Tezat n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.494Z

Matura shtetërore me diplomë

Maturantët nuk do të marrin më dëftesa pjekurie, ato zëvendësohen me "Diplomën e Maturës Shtetërore" Ky është viti i pestë që në sistemin arsimor parauniversitar aplikohet "matura shtetërore", kohë kjo që, sipas Ministrisë së Arsimit, është më se e përshtatshme për të bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.425Z

Dhori Kule: Të hiqet Matura Shtetërore

Share Matura Shtetërore ka dështuar plotësisht ndaj nevojiten modele si ato të universiteteve evropiane. Ky është qëndrimi i shkollave të larta publike, veçanërisht pas skandalit të daljes së tezes së provimeve me zgjedhje. Kreu i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule, duke përjash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.175Z

Universitetet, do rikthehen konkurset, matura dështoi

Studentë të dobët në fakultete. Vetë hartuesit e maturës shtetërore kërkojnë heqjen e skemës Matura Shtetërore nuk është skema më e mirë për pranimet në universitet. Përkundrazi ajo ka dështuar, dhe duhet të hiqet. Në vend të saj duhet të rikthehen konkurset në universitete,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.604Z

Matura Shtetërore, me detyrim edhe anglishtja

Bashkë me letërsinë dhe matematikën, maturantët do të japin provim parësor edhe gjuhën e huaj Matura Shtetërore nuk do ketë ndryshime thelbësore këtë vit. Formula e provimeve të pjekurisë e sidomos skema e Maturës Shtetërore nuk lejon ndryshime shumë të shpejta dhe të shpeshta. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.658Z

LSI: Matura shtetërore, proces i rëndësishëm

Lëvizja Socialiste për Integrim gjykon se, matura shtetërore është një proces shumë i rëndësishëm. Në një deklaratë për mediat, zv/sekretari i LSI-së, Besjan Pesha tha se, "matura shtetërore është një proces shumë i rëndësishëm për mijëra maturantë që presin të vijo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama