Rezultate te kerkimit per termin: +Maxhoranca

Total: 7593
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.129Z

PS: Maxhoranca përdor dy standarde

Maxhoranca përdor 2 standarde si në seancë ashtu dhe në komisione. Kjo është akuza e deputetëve të opozitës, të cilët klimën e konfliktualitetit që ka shoqëruar shqyrtimin e të gjithë projektligjeve e fundit, e gjejnë tek mungesa e seriozitetit të PD-së. Vasilika hysi, në një in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.329Z

Maxhoranca: Transparencë pa shkelur Kushtetutën

Përfaqësuesi i PD-së deklaroi pas takimit se i ka bërë të qartë bashkënegociuesit Gramoz Ruci, se maxhoranca është për respektimin e plotë të shtetit ligjor, dhe brenda këtyre hapësirave është gati të pranojë cdo lëshim të opozitës. “Jemi gati të implementojmë frymën e rez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.282Z

Maxhoranca s’ka numrat, shtyhet SHISH

Aristir LumeziProjektligji për Shërbimin Informativ u shty për në muajin shtator. Seanca e djeshme e Parlamentit, e fundit e këtij sesioni, nuk e përfshiu në rendin e ditës ligjin e shumëdebatuar të SHISH, i cili kishte futur në krizë Parlamentin, pasi maxhoranca kishte premtuar se ai do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.574Z

Sot maxhoranca feston 8 dhjetorin

Sot nga maxhoranca pritet të zhvillohen festime me rastin e e 8 dhjetorit, ditës së rinisë dhe pluralizmit. Në orën 16:00 në sheshin "Skënderbej" do të mbahet një tubim e koncert për të festuar atë që mazhoranca e quan "shembjen e murit të Berlinit për Shqipërinë". Por nga opoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.418Z

Dade: Maxhoranca të zgjidh krizën

Deputetja e PS-së Arta Dade ka kërkuar nga maxhoranca zgjidhjen e shpejtë të krizës politike përndryshe sipas saj vendi do të penalizohet. Duke folur në seancën e sotme plenare Dade theksoi se maxhoranca nuk duhet të humbasë asnjë minutë kohë më tepër përpara se shqiptarët të pena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.472Z

Kushtetuesja, maxhoranca rrëzon kandidatin e Topit

Erald KapriKuvendi rrëzoi dje kandidaturën e Van-gjel Kostës të dekretuar nga Presidenti Bamir Topi si anëtar i Gjykatës Kushtetuese. Deputetët e maxhorancës së djathtë votuan pro dy kandidaturat e tjera të ardhura në Kuvend, atë të Altina Xhoxhajt dhe Bashbim Dedes. Në fund të seanc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.929Z

Maxhoranca pret Paktin e PS-s

Maxhoranca duket se ka reaguar pozitivisht p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama