Rezultate te kerkimit per termin: +Mazhorancs

Total: 360
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Rrisqet e mazhorancs

Qeveria shqiptare dukshem ka qene aktive muajt e fundit. Pothuajse ne cdo mbledhje te kabinetit behet e ditur nje nisem e re ligjore. Kohet e fundit, te dendura kane qene paketat qe synojne formalizimin e ekonomise dhe tregut. Madje eshte krijuar nje ide, se kemi nje over doze ne kete drejtim, sidom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.074Z

Bumçi: Po tryezës për reformën zgjedhore edhe me parti joparlamentare

PD mbshtet gjithashtu LSI n propozimin pr nj tryez pr reformn zgjedhore q prfshin edhe partit jo parlamentare apo dhe ekspert t fushs. Deputeti Aldo Bumi thot se kjo sht nj e drejt q e gzojn t gjitha forcat politike ku sigurisht zrin kryesor e kan partit e mdha. Por puna me reformn zgjedhore q do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.938Z

Berisha: Rama t pranoj ofertn e mazhorancs

Kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje kreut të PS-së Edi Rama që të pranojë ofertën e mazhorancës për transparencën e zgjedhjeve të 28 qershorit. Kreu i qeverisë ka vlerësuar takimin e Sarajevës, duke e konsideruar si shumë të rëndësishëm për të ardhmen e vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Dështon sërish mbledhja e Këshillit Bashkiak Patos

Kshilli Bashkaik i Patosit ka rreth tre muaj q nuk mblidhet, kjo pr shkak se kshilltart e majt, pas zgjedhjes s Kryetarit t ri, q i prket mazhorancs nuk e njohin kt kshill. Mbledhja e rradhs e Kshillit Bashkiak sht zhvilluar n zyrn e Sekretarit t Prgjithshm, pasi kshilltart e majt dhe punonjsit e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Rezoluta e PE, Berisha fton opozitën për bashkëpunim

Kryeministri Sali Berisha ka prshndetur nga foltroja e Kuvendit rezolutn e miratuar nga Parlamenti Europian q thekson mbshtetjen pr heqjen e vizave brenda ktij viti dhe integrimin e Shqipris n Bashkimin Europian. Duke premtuar plotsimin e t gjitha krkesave e detyrimeve q rrjedhin nga kjo rezolut, sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Deklaratat e Withers, debate në Komisionin e Jashtëm

Komisioni i Jashtm ka debatuar dje lidhur me qndrimin e mazhorancs ndaj deklarats s ambasadorit amerikan, John Withers, pr rrzimin e kandidaturs s Vangjel Kosts si antar i Gjykats Kushtetuese. Ilir Gjoni, antari socialist i ktij komisioni, nprmjet nj krkese tn mbledhje pas mbyllj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Dekretet e Topit, hakmarrja ndaj mazhorancës

Kreu i shtetit premtoi se do t shikonte me rigorozitet vendimet e Kuvendit Nis “hakmarrja” e Presidentit Bamir Topi ndaj mazhorancs. Kreu i shtetit i sht prmbajtur premtimit t tij nj muaj m par nga Thethi, se do t veproj me mazhorancn n t njjtn mnyr sesi ajo po vepron me at. Presidenti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama