Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtes

Total: 135
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.385Z

Topi:Politika t mbshtes shrbimin diplomatik

Presidenti i Republikës Bamir Topi deklaroi se Shqipëria sot ndodhet në një moment të rëndësishëm, ndërsa theksoi se anëtarësimi në Bashkimin Evropian kërkon shumë punë. Kreu i shtetit falenderoi ambasadorët shqiptarë nëpër botë për promovimin e mirë që i kanë b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

PPE-të: Rama po pengon vizat e shqiptarëve

Institucionet ligjore i rrëzuan kërkesat e opozitës PPE-t i krkojn opozits shqiptare q t ndjek rrugt e institucioneve pr pretendimet ndaj zgjedhjeve parlamentare t 28 qershorit, pr t cilat partit e djathta evropiane nuk ngurrojn t’i kujtojn kreut t PS-s se ato tashm jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.580Z

MeKristal: Mbshtes strategjin Obama n Afganistan

“Dhashë dorëheqjen për të mirën e misionit ushtarak në Afganistan”. Kështu shprehet gjenerali MeKristal pas emërimit të David Petreus në vend të tij në Kabul. Ish-komandanti i trupave ushtarake të NATO-s dhe të SHBA-së në një notë të publikuar pak orë pas z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.270Z

Nis faza e katërt e projektit gjerman të kanalizimeve

15 milion euro do t kushtoj faza e katrt e projektit t kanalizimeve dhe impiantit t prpunimit t ujrave t zeza n qytetin e Kors. Fillimi i punimeve u inagurua nga ambasadori gjerman Boshard, sipas t cilit Gjermania do t vazhdoj t mbshtes me investime Shqiprin. Boshard "Nse doni prej meje nj me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.472Z

Policia-Ujësjellësi, marrëveshje për lidhjet e paligjshme

Policia e Shtetit do t mbshtes Drejtorin e Ujesjells Kanalizimeve n arktimin e faturave apo ndrprerjen e furnizimit me uj t pijshm t konsumatorve t lidhur n mnyr t kundraligjshme n rrjet dhe konsumatorve debitor t ujit. Drejtori i Policis s Tirans, Tonin Vocaj, dhe Drejtori i Prgjithshm i Ujsjells-K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.865Z

Meta: Garantoj shqiptarët për heqjen e vizave brenda 2010

Zvends kryeministri dhe minsitri i Jashtm Ilir Meta mbshtet deklaratat e euro-parlamentares Doris Pack, e cila gjat debateve n Parlamentin Europian pr vendet e Ballkanit Perndimor ka mbshtetur futjen n BE t Shqipris dhe Bosnje-Hercegovins. Ilir Meta, Ministr i Jashtm “Jam i sigurt q brenda k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.877Z

Berisha-Hysa: Kosova të fuqizohet si shtet

Qeveria shqiptare do t vazhdoj, ashtu si edhe deri m sot, t mbshtes qeverin legjitime kosovare, n t gjitha aspektet e jets ekonomike, politike dhe shoqrore, n t gjith territorin e saj. Ajo do t vazhdoj t mbshtes do faktor e iniciativ, e cila synon zhvillimin e integruar, progresi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama