Rezultate te kerkimit per termin: +Mbretris

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.494Z

Halimi: Belgjika mbështetëse e fuqishme e heqjes së vizave Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl'

Mimoza Halimi ka mbaruar mandatin e saj si ambasadore e Republiks s Shqipris pran Mbretris s Belgjiks. Gjat ktij mandati prej tre vjetsh, ambasadorja Halimi ka mundur t orientoj marrdhniet Shqipri - Belgjik n nj stad edhe m t avancuar, duke forcuar kshtu edhe m shum partneritetin dhe shkmbimet midis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.545Z

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ka zhvilluar nj bised telefonike me Ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Bashkuar, William Hague, ku sht prqendruar tek hapat q po ndrmarrin institucionet e Kosovs n koordinim me partnert ndrkombtar n prag t mbledhjes s Asambles s Prgjithshme t OKB-s. Nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.117Z

Marrëveshja: Shmangia e tatimit të dyfishtë shton investimet

Nnshkruhet marrveshja ndrmjet Republiks s Shqipris dhe Mbretris s Spanjs pr shmangien e tatimit t dyfisht dhe parandalimin e evazionit fiskal n lidhje me tatimin mbi t ardhurat. Kjo marrveshje u nnshkrua pr paln shqiptare nga zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.285Z

Nis Java e Letërsisë Spanjolle

N vigjilje t Dits Ndrkombtare t Librit 23 Prill e pagzuar si e till n nderim t dy autorve gjenial t letrave botrore, pikrisht n ditlindjen e Shekspirit dhe ditn e vdekjes s Miguel Servantes, Ambasada e Mbretris Spanjolle, q mban dhe Presidencn e rradhs s BE-s, rikthen vmendjen ndaj letrsis spanjolle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.675Z

Kreu i Senatit Belg Decker: Liberalizimi i vizave i rëndësishëm për Europën

Liberalizimi i vizave pr Shqiprin sht nj proces shum i rndsishm ashtu sikundr dhe pr vet Europn. Kshtu sht shprehur gjat vizits me kryeparlmentaren Topalli, Kryeu i Senatit t Mbretris belge, vend i cili merr Presidencn e rradhs s BE-s, n korrik t vitit 2010 Dy zyrtart e lart gjat takimit jan ndalur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Marrveshjet e miratuara

Tiran (start)- Kuvendim i Shqipris ka miratuar kt t enjte me shumic votash disa projektligje dhe marrveshje t rndsishme. Kshtu, deputett kan miratuar ratifikimin e marrveshjes, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe Mbretris s Norvegjis pr lehtsimin e lshimit t vizave", disa ndrysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Hollanda mbështet qeverisjen në Qarkun e Dibrës

Fuqizimi i qeverisjes vendore n Qarkun e Dibrs, kshtu titullohet programi i financuar nga Ambasada e Mbretris s Vendeve t Ulta n Shqipri, pr rajonin e Dibrs. Kjo ambasad e ka mbshtetur qarkun e Dibrs prgjat tre viteve t shkuar me nj fond prej 3,6 milion euro. Kjo mbshtetje u realizua me nj marrvesh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama