Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.995Z

Shqyrtohet drafti për mbrojtjen e dëshmimtarëve

Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka diskutar mbi projektligjin e ri për mbrojtjen e dëshmimtarëve. Drafti parashikon disa risi kundrejt ligjit ekzistues, ku kryesorja është zgjerimi i gamës së veprave penale, për të cilat garantohet mbrojtja. TIRANE- Komisioni Parlamentar i ligjeve ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.710Z

Miratohet Rregullorja për mbrojtjen e kafshëve

Qeveria e Kosovës ka miratuar Rregulloren për mbrojtjen e kafshëve të cilat mbahen për qëllime blegtorale. Me këtë rregullore përcaktohen kushtet minimale për mbrojtjen e kafshëve të cilat mbarështohen ose mbahen në fermë për qëllime blegtorale. Dispozitat e kësaj rregullore nuk z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.299Z

Italianët, fushatë për mbrojtjen e portit

 DURRES - Shoqata "Legambiente", ka nisur një fushatë sensibilizuese për mbrojtjen e mjedisit në të gjitha portet e Mesdheut. Stacioni i saj i radhës ishte Durrësi. Në kuadër të bashkëpunimit mes ambientalistëve durrsakë dhe homologëve të tyre italianë të "Legamb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.655Z

Higuain kritikon mbrojtjen e Realit

Gonzalo Higuain ka kritikuar mbrojtjen e Real Madridit pas fitores së tyre ndaj rivalit lokal, Atletico. Argjentinasi shënoi në fitoren 3-2, por ka qenë i pakënaqur me mbrojtjen e ekipit në takimin e mbrëmshëm në Santiago Bernabeu. "Ne nuk mund të lejojmë që kjo të ndodhë dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.308Z

NATO zyrtarizoi mbrojtjen raketore

Në samitin e saj në Chicago, NATO ka vendosur zyrtarisht në funksionim fazën e parë të mbrojtjes së saj raketore në Evropë. Një vit e gjysmë pas vendimit themelor në Lisbonë, krerët e shteteve dhe qeverive të 28 vendeve anëtare të NATO-s deklaruan tani gatishmërinë për një angaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Zyra pr Mbrojtjen e Qytetarve kritikon

Zyra pr Mbrojtjen e Qytetarve i bn thirrje administrats shtetrore dhe partive politike pr transparenc "Dy mij e njqind raste korrupsioni jan vetm nj pjes e vogl e dukuris q po grryen shtetin dhe shoqrin," thon ata. Mungesa e transparencs ishte tipari kryesor i administrats shtetrore dhe forcave po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.802Z

Gati protokolli per mbrojtjen e tyre

Bashkia e Durresit ka prezantuar Protokollin e Punes se Punonjesve per Mbrojtjen e Femijeve. Nepermjet ketij protokolli behet e mundur njohja dhe percaktimi i te drejtave dhe detyrave qe lindin per te mbrojtur femijet nga te gjitha fenomenet qe cenojne mireqenien e tyre dhe te gjithe shoqerise. Vl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama