Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes +Per

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.542Z

Opozita akuza mbrojtjes per pilotin Feka

brbrPartia Demokratike paralajmeron se do te therrase ne interpelance Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli per rrezimin e helikopterit me droge ne Spanje ku u perfshi dhe nje major shqiptar Nepermjet deputetes Albina Deda Partia Demokratike ka nenvizuar rendesine e nje transparence te plote te kesaj n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.190Z

Zyrtaret e Mbrojtjes, hetim dhe per kontrabanden

Dy zyrtaret e Ministrise se Mbrojtjes te arrestuar per korrupsion, dyshohet se kane marre nje ryshfet prej 50 mije eurosh. Pervec akuzave te mitmarrjes, shperdorimit te detyres dhe shkeljeve, ata do te hetohen edhe per kontrabande te lendeve plasese nga jashte vendit, pasi gjate mbikeqyrjes se hyrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.806Z

Ministria e Mbrojtjes, kallezim penal per Erjon Bracen Eva Gjura

Ministria e Mbrojtjes ka dorezuar dje ne Prokurorine e Pergjithshme kallezimin penal ne emer te deputetit Erion Brace. Motivacioni i ketij kallezimi eshte nxjerrja e dokumenteve te klasifikuara sekret shteteror sipas ligjit perkates, si dhe disponimi i dokumenteve shteterore ne rruge te paligjshme.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.585Z

Departamenti amerikan i Mbrojtjes ne gatishmeri per tranzicion

Departamenti amerikan i Mbrojtjes nuk e ka ulur vigjilencen per kercenime te mundshme nga elemente qe duan te perfitojne nga tranzicioni qe po kalon SHBA, nga nje administrate ne tjetren. Komandanti i Organizates per Mbrojtjen Ajrore Veriore, NORAD, si dhe i Komandes Veriore Amerikane, Gjenerali Vik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.652Z

Minxolli Une asnje kontakt per municionet me Ministrine e Mbrojtjes

Deklarimi Furnizimi behej nga Forcat e Armatosura. Te pandehurit shfajesojne veten faji u atribuohet Ministrise se Mbrojtjes dhe Shtabit te Pergjithshem Te pandehurit e arrestuar dhe jo nisin te mbrojne veten dhe tu atribuojne pergjegjesine te tjereve perkatesisht Ministrise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.541Z

Ministria e Mbrojtjes koncert per femijet e ushtarakeve shqiptare

Me rastin e festave te fundvitit Ministria e Mbrojtjes organizoi dje nje koncert per femijet e ushtarakeve shqiptare qe sherbejne prane trupave te dislokuara ne Afganistan. Ne festen e organizuar prane Shtepise Qendrore te Ushtrise ishte edhe ministri Arben Imami i cili u be pjese e lojes se vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.902Z

Gjykata pushon padine ndaj Mbrojtjes, per El Masri

Tirane- Gjykata e Tiranes ka pushuar dje, gjykimin per padine e ngritur ne ngarkim te Ministrise se Mbrojtjes, ne lidhje me te dhenat per avionin e ulur kater vite me pare ne aerodromin e Kucoves. Gjykata e Tiranes ka argumentuar ne vendimin e saj, se padia e bere nga ana e Qendres per Zhvillim dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama