Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrojtjes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.233Z

Ministrja e Mbrojtjes niset në Bruksel, merr pjesë në ministerialin e Mbrojtjes

Ministrja e Mbrojtjes znj.Mimi Kodheli niset për Bruksel, ku do të marrë pjesë në Ministerialin e Mbrojtjes të NATO-s. Takimi i Ministrave të Mbrojtjes do të fokusohet tek forcimi e mbrojtja kolektive e Aleancës. Gjatë punimeve dy-ditore, Ministrat e Mbrojtjes pritet të diskutojnë dhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.121Z

zv.asistent Sekretar i mbrojtjes së SHBA-ve, Evelin Farkas, letër Ministres së Mbrojtjes

Zv.asistent Sekretar i mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës znj. Evelin Farkas, i ka dërguar një letër falenderimi Ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli. Më lejoni të ju shpreh edhe një herë vlerësimin tim për përkushtimin Tuaj të vendosur përkundrejt objektivave tona recipr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.215Z

Strategjia e Mbrojtjes dhe Sigurise

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli përpara gjeneralëve dhe ushtarakëve më të lartë shqiptarë parashtroi direktivat e mbrojtjes për 2014-ën. Kodheli tha se gjate ketij viti do te perfundoje dokumenti strategjik ne fushen e mbrojtjes, ai i sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.559Z

Mbrojtjes: Largoi bunkerët

Prefektura i kërkon Komuna, për një muaj, ka ngritur brigadën pastruese për vijën bregdetare Aksioni për largimin e qendrave të zjarrit, bunkerëve, nga plazhi i Semanit, konsiderohet i dështuar. Kjo për faktin se nga 78 bunkerë që regjistroheshin përgjatë bregdetit të Semanit, asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.537Z

Kontrolli ne Ministrine e Mbrojtjes

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fog Rasmusen konsideron nje detyrim themelor në demokraci kontrollin parlamentar mbi institucionin e mbrojtjes. Përmes një letre, dërguar si përgjigje të shqetësimit të opozitës për bllo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.946Z

Putin shkarkoi Ministrin e Mbrojtjes

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka shkarkuar nga pozita e tij Ministrin e Mbrojtjes, Anatoly Serdyukov.Gjatë një takimi të mbajtur me guvernatorin e rajonit të Moskës, Sergei Shoigu, Putin tha se Shoigu do të jetë ministri i ardhshëm i Mbrojtjes i Rusisë.Ai tha se vendimi për ta shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.426Z

Ministri i Mbrojtjes, vizitë në Itali

Imami - La Russa: Të rrisim kapacitetet e Ushtrisë Shqiptare për të kontribuar në operacionet e paqes Me ftesë të komandantit të Kolegjit të Mbrojtjes të NATO-s në Romë, gjeneral major Wolf Dieter Loeser, me datë 25 maj 2010 ministri i Mbrojtjes z. Arben Imami, bëri një vizitë zyrtar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama