Rezultate te kerkimit per termin: +Mbrotjes

Total: 500
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.204Z

Gërdeci, fabrika u ndërtua me urdhër të Ministrisë së Mbrotjes

TIRANE- Drejtori i Fabrikës së demontimit të municioneve në Gërdec e cila shpërtheu më 15 mars 2008 dëshmon në seancë gjyqësore se Ministria e Mbrotjes kishte dhënë urdhër për fillimin e punimeve për ndërtimin e fabrikës.Në seancën e sotme gjyqësore ndaj 29 të pandehurve Dritan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.433Z

Shqiperi Ministri i Mbrotjes revokon emerimin e komandantit te forces detare

Ne Shqiperi ministri i mbrojtjes Arben Imami revokoi sot emerimin e komandantit te Forces Detare Ferdinand Kreshpani te firmosur prej tij ne janar te ketij viti. Vendimi i sotem i ministrit erdhi pasi perfaqesuesit e opozites ne parlament ngriten shqetesim per kete emerim i cili sipas kushtetutes e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.683Z

SHISH i kërkon Ministrisë sëMbrotjes ndërhyrjen në Sharrë

TIRANE - Në kërkimin e trupit të 11-vjeçarit, hedhur në fushën e mbeturinave të Sharrës, sipas pefodilit Ardian Prenjasi, mund të përfshihet edhe Ministria e Mbrojtjes dhe konkretisht forcat Xhenjo. Kjo mund të ndodhë, pasi dje, Shër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.366Z

Oketa në Poliçan, kërkon analizën e ngjarjes në uzinë

Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa udhëtoi sot drejt Poliçanit, ku një ditë më parë një punonjëse e Unizës së Armëve në Poliçan humbi jetën për shkak të shpërthimit të djegoreje, një tjetër u plagos ndërsa rrezikuan jetën katër punonjës të tjerë. "Duhet një an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.207Z

Gërdeci, Minxholli: Udhri për fabrikën nga M. e Mbrojtjes

Ai ka deklaruar në seancë, se ndërtimi i fabrikës ka nisur në maj të vitit 2007 dhe për këtë, është dhënë urdhër nga gjenerali i Ministrisë së Mbrotjes, Shpëtim Spahia. Ai ka deklaruar se shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Luan Hoxha ka inspektuar punimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.031Z

Spitali i Traumës ndryshon sërish varësinë, grup pune për procedurat

Një urdhër i kryeministrit Rama rikthen pas tre vitesh Spitalin e Traumës nën varësinë e Ministrisë së Mbrojtjes.  Megjithë kundërshtimin e drejtuesve të LSI pritet ngritja e grupit të punës që do të verifikoje gjendjen. Ky vendim pritet të shkaktojë një reagim zinxhir i cili nisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.571Z

Humbin jetën 2 komando shqiptarë në Afganistan

Gjate marrjes se detyre nga regjimenti paqeruajtes shqiptare ne Herat, Afganistanin perëndimor 25 janar 2011 Dy komando të misionit shqiptarë Eagle në Afganistan kanë mbetur të vrarë në Kandahar, pas një sulmi të policisë lokale ndaj forcave të Aleancës. Në një njoftim të ministrisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama