Rezultate te kerkimit per termin: +Mbshtetje

Total: 494
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

PS n mbshtetje t minatorve

Pas tregjedive t njspasnjshme t ndodhura n miniern e Bulqizs, partia Socialiste ka reaguar n mbshtetje t minatorve. N nj konferenc pr shtyp, Nnsekretari i Organizimit n Partin Socialiste, Gerti Janaqi theksoi se "Partia Socialiste shpreh bindjen se krkesa e minatorve pr kontrata pune dhe sigurime sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Mbshtetje amerikane pr n NATO

Senati i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, paraqiti ditt e fundit nj rezolut lidhur me ftesn pr t filluar bisedimet e antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n Organizatn e Traktatit t Atlantikut t Veriut duke shprehur mbshtetje pr vazhdimin e zgjerimit t Aleancs. Senati, nprmjet ksaj rezolute, shpreh m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Tiran, tubim n mbshtetje t pavarsis s Kosovs

Pasditen e sotme n kryeqytet do t organizohet nj tubim paqsor n mbshtetje t pavarsis s Kosovs. Tubimi, q pritet t zhvillohet rreth ors 16:30, sht organizuar nga forumet rinore politike t majta dhe t djathta, por dhe nga organizata rinore t shoqris civile. Tubimi do t nis nga sheshi Sknderbej pr t vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Malta mbshtetje Shqipris

Presidenti i Shqipris Bamir Topi, gjat pjesmarrjes s tij n selin e OKB-s, ka zhvilluar nj takim me kryeministrin e Malts Lorenc Gonzi. Gjat takimit, Topi ka vlersuar mbshtetjen e Malts, q i ka dhn Shqipris n proceset integruese si dhe ratifikimin e shpejt nga ana e parlamentit maltez t marrveshjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.415Z

Klinton premton mbshtetje Seulit

Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton i premtoi mbështetje Koresë së Jugut gjatë vizitës së saj në Seul. "Ne jemi me ju në këto orë të vështira që po kaloni, ashtu sikundër do të jëmi me ju gjithmonë. I bëjmë thirrje Koresë së Veriut të ndalë provokimet dhe kërcën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

Suedia, mbshtetje pr vizat

Kryetari i Parlamentit suedez, Per Westerberg, i konfirmoi homologes shqiptare, Jozefina Topalli, mbeshtetjen e Suedise pr marrjen e nj vendimi t shpejt pr liberalizimin e vizave. Gjat biseds me zonjn Topalli, e cila ndodhet ne Stokholm pe nj vizit zyrtare, u prek edhe situata politike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Topalli-Erdoganit: Mbshtesni Kosovn n Konferencn Islamike

N vijim t vizits s saj n Turqi, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, zhvilloi paraditen e sotme nj takim me Kryeministrin turk, Recep Erdogan. Zyra e Shtypit pran Kuvendit, bri t ditur se zoti Erdogan e cilsoi vizitn e Kryeparlamentares Topalli si nj nga m t rndsishmet n forcimin e marrdhnieve t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama