Rezultate te kerkimit per termin: +Mbyllen

Total: 6610
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.241Z

Korce mbyllen nderprerjet e rruges

brbrRreth 300 hyrje-dalje qe ndodhen ne rrugen nacionale Kapshtice-Pogradec te bera nga banoret e ketyre zonave do te mbyllen nga Autoriteti Rrugor i Qarkut Korce Per prefektin Ardit Konomi ky aksion ishte i domosdoshem pasi ne keto akse rrugore jane shenuar shume aksidente te renda me pasoje vdekj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.758Z

Gjermani, mbyllen centralet bërthamore

Gjermania ka miratuar sot projekt-ligjin që parashikon braktisjen e energjisë bërthamore brenda vitit 2022. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë. Sipas projekt-ligjit, centralet bërthamore aktive në Gjermani do të mbyllen gradualisht në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.301Z

Mbyllen aplikimet per master

Mbyllen aplikimet per master, per te sapo diplomuarit me sistemin e bolonjes, pagesat variojne sipas degeve nga 40 mije leke ne 70 mije leke, ndersa pranimet variojne nga 20 deri 150 vende.Si kriter perzgjedhes do te sherbeje mesatarja.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.913Z

Mbyllen pikat e rrezikshme

Te gjitha pikat e tregetimit te gazit te lenget qe paraqesin rrezik do te mbyllen, behet fjale per rrezikun e shperthimit, djegies, apo demtimti te ambientit. Ministria e Ekonomise ka bere te ditur se aksione kontrolli do te kete ne gjithe vendin, dhe shume prej subjekteve te tregtimti tashme jnae i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.704Z

Kuba urdhëron: Të mbyllen kinematë private

Kuba ka urdhëruar mbylljen e menjëhershme të dhjetëra kinemave private dhe sallave për video- lojëra. Sipas BBC, qeveria thotë se ato nuk janë autorizuar ndonjëherë, ndaj duhen mbyllur për të sistemuar këto biznese. Vendi komunist së fundmi ka liruar disa rregulla përsa i përket s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.914Z

Mbyllen zyrtarisht 4 nga 6 reaktorët e Fukushimas

Katër nga gjashtë reaktorët e centralit bërthamor Fukushima Daiichi do të mbyllen zyrtarisht më 20 prill, njoftoi kompania energjetike ''Tokyo Electric Power'' (Tepco).Vendimi u mor pas tërmetit dhe cunamit shkatërrimtar të 11 marsit 2011, që goditi Japoninë dhe që shkaktoi dëme të më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.475Z

Mbyllen kioskat e Kunatit, projekti drejt dështimit

Share Një pjesë e 12 kioskave të shtuara te Pedonalja në fshatin turistik për festat e fundvitit, biznes i nisur nga bashkia e Tiranës, kundrejt tarifës prej 3000 euro në muaj, kanë mbyllur aktivitetin. Dje në mesditë,  disa prej kioskave, të shtuara ditën e Pan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama