Rezultate te kerkimit per termin: +Mcllwham

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.997Z

Mcllwham Jetike institucionet demokratike

Mbreteria e Bashkuar i ka dhene nje mesazh te qarte Tiranes zyrtare se ngercet politike nuk duhet te mbajne peng institucionet demokratike. Ambasadorja britanike Fiona Mcllwham ka deklaruar se duhet te jene keto institucione qe te kontrollojne aktivitetet e politikes dhe jo e kunderta. In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.327Z

Integrimi, Mcllwham: Çështje kombëtare, jo për të fituar votat

Tiranë- Ambasadorja britanike në Tiranë, Fiona Mcllwham, në prag të largimi ka deklaruar se medja tuhet të japë më tepër kontribut për pasqyrimin e çështjeve që kanë të bëjnë me integrimin.Gjatë tryezës për rolin e medias në procesin e integrimit, Mcllwham u shpreh se integrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.743Z

Mcllwham: Hap pozitiv ngritja e komisionit për reformën zgjedhore

20-12-2011 / Gazeta 55 Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë Fiona Mcllwham e ka cilësuar si hap pozitiv tryezën e partive politike për ndryshimet në reformën zgjedhore. Duke folur nga qyteti i Shkodrës ku mori pjesë në cere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.697Z

21 janari, Mcllwham: Drejtësia sduhet të vonojë, mbështesim hetimin

Tiranë- Ambasadorja e Britanisë, Fiona Mcllwham, vetëm 2 ditë nga përvjetori i 21 janarit është shprehur që të vendoset drejtësia për katër viktimat e kësaj dite. Në një njoftim për shtyp Ambsadoria u ka bërë thirrje autoriteteve të bashkëpunojnë me prokurorinë dhe të zbardhin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.915Z

Mcllwham: 8 maji, mundësi që duhet shfrytëzuar

TIRANE- Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Tiranë, Fiona McIlwham një ditë para mbylljes së fushatës elektorale ka bërë thirrje për një proces zgjedhor sa më pozitiv dhe transparent. Në një mesazh për drejtuesit e policisë, komisionerët dhe faktorin politik në Shqipëri, Mcllwham

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.328Z

Perfundimi i mandatit Berisha takim me Mcllwham

Arritjet e rëndësishme në një sërë fushash bashkëpunimi të frytshëm midis vendit tonë dhe Britanisë së Madhe ishin temë e diskutimeve në takimin që kryeministri Berisha zhvilloi me ambasadoren Mcllwham. Kështu, me rastin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.733Z

Reforma zgjedhore Mcllwham Tryeza hap pozitiv

Deklaratave mbështetëse dhe inkurajuese për tryezën e partive në lidhje me reformën zgjedhore, iu është bashkuar edhe ambasadorja britanike në Tiranë, Fiona Mcllhwam. Ambasadorja Mcllwham deklaroi nga Shkodra, ku u takua me drejtues të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama