Rezultate te kerkimit per termin: +Me +Evropn

Total: 196
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Rama: Evropa shqiptare!

Vlor (start)-Gjat nj takimi t organizuar n Vlor, kryetari i Partis Socialiste Edi Rama se ma ardhjen n pushtet t s majts, asnj shqiptar dhe shqiptare nuk do t detyrohet t marr detin me skaf, duke rrezikuar jetn. Kreu socialist tha se Evropa duhet t ndrtohet n Shqipri pr t gjith shqiptart. Ne jemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.819Z

Berisha uron besimtarët e krishterë me rastin e Krishtlindjeve

M rastin e Krishtlindjeve, Kryeministri Berisha vizitoi Kishn Ortodokse dhe Katedralen e qytetit t Shkodrs Me rastin e fests s Krishtlindjeve, Kryeministri Sali Berisha i shoqruar nga bashkshortja e tij znj. Liri Berisha, vizitoi sot Kishn Ortodokse n qytetin e Shkodrs. N mesazhin e tij, Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.703Z

Rama: Takimi i PS-së, mbledhje e parëndësishme

LSI është e fokusuar te prioritetet e integrimit Takimi i Komitetit pr Evropn Juglindore t Internacionales Socialiste ishte nj mbledhje e parndsishme, prandaj Lvizja Socialiste nuk shtpjes e saj. Kshtu e ka shpjeguar dje sekretari i Prgjithshm i LSI-s, Luan Rama, mungesn e ksaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.393Z

Tregtia me BE-në

Qeveria e Kosovës ende nuk i ka marrë rekomandimet përkatëse rreth pyetësorit për marrëveshje tregtare me BE-në Qeveria e Kosovs ende nuk i ka marr rekomandimet prkatse rreth pyetsorit pr marrveshje tregtare me BE-n, t plotsuar n muajin prill t ktij viti, por nj gj e till

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Itali - Shqipëri, linjë nënujore me fibra optike

Prezantohet në Tiranë projekti i UNIFI Communications Shum shpejt Shqipria do t kthehet n nyje lidhse dhe shprndarse t internetit pr gjith Ballkanin, fal lidhjes me fibra optike mes saj dhe Evrops. Dje u organizua ceremonia zyrtare e prezantimit t projektit t UNIFI Communication

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

BE, Kukan: Shqipëria, gati për heqjen e vizave

Parlamenti Evropian vlerson se t gjitha kriteret teknike jan prmbushur dhe se Shqipria tashm sht gati pr liberalizimin e vizave. Kt fakt e konfirmoi dje n Bruksel Eduart Kukan, kryetar i Delegacionit pr Evropn Juglindore n Parlamentin Evropian. Ai garantoi Kryeministrin e Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.792Z

Brown Forum 2014/ Gjiknuri kërkon mbështetjen e BE për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë të IAP (VIDEO)

Ministri i Energjis dhe Industris Damian Gjiknuri kërkon mbështetjen e Bashkimit Europian për degëzimin e gazsjellësit TAP me atë Jon Adriatik (IAP). i pranishëm në Brown Forum 2014, që organizohet nga Ambasada e Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Kroaci n bashkpunim me qeverin vendase, Gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama