Rezultate te kerkimit per termin: +Media

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.868Z

Media ndërgjegjësuese apo media e pandërgjegjshme?!

Nga Elona Bano Të gjithë e dimë rëndësinë e medias. Sbesoj të ketë ndonjë qytetar të Republikës së Shqipërisë që të mos jetë i vetëdijshëm se sa shumë mund të influencohesh, besosh, njohësh dhe bindesh nga një media. Që në klasë të 9 fëmijët shqiptarë kur mësojnë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Demokracia dhe media apo media dhe demokracia

Po ta shikojm n kuptim m t gjr, historia e medias botrore ,n t njtn koh sht edhe historia e demokracis botrore.Un ,nuk mund ta di ekzaktsisht ,se kush e krijoi njrn apo tjetrn ;por di q media dhe demokracia rrugn e zhvillimit e morn duke i dhn mbshtetje njra tjetrs .Midis zhvilllimit shoqror t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.448Z

Media në nevojë

Nga Sami Neza Debatet që kanë nisur këto ditë për gjendjen e medias në Shqipëri, fill pas botimit të një raporti nga “reporterët pa kufij”, është rrezik të shuhen shpejt dhe pa ndonjë produkt siç ka ndodhur edhe herë të tjera. Arsyeja e këtij shterimi do të vijë, njësoj si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.119Z

Si po komunikojmë (media tradicionale vs media online)

Nga Dr. Holta Heba* Media elektronike, përveç se i dha fund medias mekanike, bëri të mundur që vetë informacioni të marrë disa karakteristika të reja. Karakteristika kryesore lidhet me faktin se vetë informacioni mund të zhvendoset me shpejtësinë e dritës ose të zërit. Mediat elektr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.484Z

Media grate politika

Mediat kryesore ne vend kryesisht ato te shtypura kane publikuar ditet e fundit disa lista paraprake te kandidateve qe partite kryesore do te propozojne per drejtues te bashkive dhe komunave per 4 vitet e ardhshme. Nuk jane zyrtare megjithate edhe me kete baze informacioni te pakonfirmuar plotesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.326Z

Transparance reklamave ne media

Këshilli i Evropës dhe prezenca e OSBE-së në Shqipëri kërkojnë më shumë transparencë në marrëdhëniet mes shtetit dhe medias dhe konkretisht lidhur me shpenzimet qeveritare për reklamat në media, pasi kjo do të sillte pav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.901Z

"Top Media" uron shqiptarët

Për herë të parë është kënduar në Festivalin XIX të Këngës në RadioTelevizion. Vlerësohet me Çmimin e Dytë. Për dekada me radhë është kënduar e rikënduar. Vargjet e saj kanë mbetur në mendjen e shumë shqiptarëve jo vetëm se e ka kënduar e madhja Vaçe Zela, por edhe sepse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama