Rezultate te kerkimit per termin: +Medias

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.438Z

Komisioni Medias debat per ligjin

Komisioni Medias debat per ligjin E marte 22 Janar 2013 1313 Komisioni Medias debat per ligjin Komisioni i Medias nuk ka mundur te vijoje me shqyrtimin e metejshem te neneve te ligjit te medias per shkak te debateve PS-PD Mungesa e anetareve te djathte qe solli mungese kuorumi ka shkaktuar r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.965Z

Sfidat e medias shqiptare

Departamenti i Shkencave te Komunikimit prane Universitetit "Hena e Plote - Beder" ne bashkepunim me Departamentin e Gazetarise prane Universitetit te Tiranes, Unionin e Gazetareve dhe Institutin e Shqiptar te Medias, ne diten boterore te lirise se shtypit organizuan "workshop"in me teme "Sfidat e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.027Z

Zhvillimi i medias

23/04/10 03:00 Seldi dhe Hakiu, në përfundim të lojës, dalin në kopsht të pinë cigare. Duke folur për emisionet dhe spektaklet e ndryshme në televizion, ata kujtojnë për disa momente edhe Tanin, Dritan Hoxhën, ish presidentin e Top-Medias. Të dy djemtë përgëzojnë punën e pal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.972Z

Forumi per lirine e medias

Forumi per lirine e medias E merkure 16 Janar 2013 1524 p styletext-align justify p VALENTINA LESKAJMazhoranca dhe opozita ndajne qendrime krejt te kunderta per funksionimin dhe problematiken e medias ne Shqiperi Kryetarja e Komisionit Parlamentar per Mediat Valentina Leskaj tha ne nje fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.898Z

Dekriminalizimi i medias

Ndërsa politika është përfshirë ne debatin e pastrimit të saj nga të inkriminuarit e diktaturës komuniste, media vazhdon ta përcjellë debatin pa u kujtuar se duhet ta bëjë edhe vetë një gjë të tillë. Duke pasuar parasysh rolin e medias në zhvillimet e vendit, mendoj se përfshirja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.917Z

Sfidat e medias dhe gjyqësorit

Nga Marco Leidekker Këtë vit bëhen 20 vjet që Shqipëria iu bashkua Këshillit të Europës. Në fakt, 20 vjet anëtarësimi në Këshillin e Europës e meritojnë një moment reflektimi. Heqja e dënimit me vdekje dhe krijimi i Shkollës së Magjistraturës janë vetëm dy nga ngjarjet e lidhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.717Z

Organizatat ndërkombëtare të medias, të shqetësuara nga gjobat stratosferike ndaj medias

Share Nga Arta Tozaj, TCH Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve me seli në Bruksel deklaroi se gjobat e larta ndaj gazetarisë hulumtuese përbëjnë një sulm madhor ndaj lirisë së shtypit. Stephen Pearse, zëvendës sekretar i përgjithshëm i Federatës Ndërkombëtare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama