Rezultate te kerkimit per termin: +Meditimi

Total: 390
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.722Z

I pëlqen meditimi

Nga Express më 29 gusht 2011 në ora 17:44 Aktori Jeff Bridges ka thënë se ai dëshiron të meditoj çdo ditë sepse kështu i jep “dinamizëm” jetës së tij. Aktori i “True Grit” ka thënë se praktikimi i meditimit budist është një gjë që të ndihmon si në jetën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.475Z

Teknika: Meditimi që ndalon pirjen e duhanit

I ashtuquajturi meditimi Mindfulness, ose ndërgjegjësimi, është një praktikë e thjeshtë dhe efikase, që mesa duket rezulton e dobishme edhe për të lënë duhanin Edhe pse në këtë kohë janë në modë cigaret elektronike si alternativë e atyre tradicionale, lënia e duhanit vazhdon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.427Z

Meditimi, sa i rëndësishëm edhe për fëmijën

Për prindërit, në përgjithësi momenti i vënies së fëmijëve të vegjël në gjumë është një nga më problematikët, që shpesh shndërrohen edhe në shpërthime nervozizmi. Arsyeja qëndron në faktin se është shumë e vështirë që të vësh në gjumë një fëmijë. Pikërisht kur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.390Z

McCartney: “Shkollat duhet të kenë lëndë meditimi

Ish-anëtari i Beatles, Paul McCartney, ka përkrahur planet që fëmijët në shkolla të mësojnë edhe lëndën e meditimit. 66-vjeçari beson se 15 minuta gjimnastikë e mendjes mund të jetë çelësi për t’i bërë të rinjtë më inteligjentë. “Mendoj se në të ardhmen meditimi mund t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.458Z

Meditimi ndryshon strukturën e trurit dhe përmirëson jetesën

Massachusetts, 28 Janar NOA – Meditimi është i mirë për mendjen dhe trupin, por a ishit në dijeni se ai ka efekt pozitiv dhe mbi strukturën e trurit ? Në Spitalin e Përgjithshëm të Massachusetts është zbuluar diçka e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.746Z

Gwyneth Paltrow dhe Beyonce në një qëndër meditimi dhe yoge

Gwyneth Paltrow dhe Beyonce kohët e fundit kanë qënë në qëndër të mediave rozë, Paltrow për shkak të ndarjes më ish-bashkëshortin e saj ndërsa Beyonce ishte në mes të zjarrit motra e saj, Solange,  sulmoi fizikisht bashkëshortin Jay Z në ashensorin e një hoteli dhe për këtë ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.893Z

Meditimi dhe predikimi mbajne nen kontroll depresionin

0 Meditimi dhe ndjekja e nje feje eshte e mire per mbajtjen e mendjes nen kontroll Kjo u konfirmua nga n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama