Rezultate te kerkimit per termin: +Megjith

Total: 7562
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.757Z

Megjithë protestat, Greqia mbyll 20 për qind të fakulteteve

Megjithë protestat e studentëve dhe mospajtimit të një pjese të koalicionit në pushtet, Parlamenti i Greqisë ka miratuar reformën në sistemin e arsimit të lartë, që parashohin mbylljen e një të pestës (20 për qind) t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.235Z

Megjithë pagat e larta, agjencitë e (pa)varura kërkojnë më shumë

Kosova prin me numrin e agjencive buxhetore që me ligj konsiderohen të pavarura, por që në realitet nuk janë. Drejtues të tyre marrin paga të majme, vlera e të cilave sillet nga 1 000 deri në 5 000 euro në muaj. Edhe vitin e ardhshëm një pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.304Z

Takim Miçel–Netanjahu, megjithë tensionet

Një zëdhënëse izraelite ka thënë se zoti Netanjahu po takohej privatisht me të dërguarin Miçel. Mbrëmë, emisari amerikan është takuar me liderin palestinez, Mahmud Abas, në Ramallah dhe raportohet se i ka thënë atij se ende po punonte në marrëveshjen me Izraelin për vendbanimet n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.909Z

Megjithë migrimin, vazhdon dialogu për vizat

Shtete tjera të rajonit, ku qytetarët gëzojnë lëvizjen e lirë për në zonën Schengen sipas statistikave kanë treguar rritje të azilkërkuesëve. Pavarësisht fluksit të imigrantëve të Kosovës që ia mësyj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.026Z

Megjithë manipulimet, dialogu me Bjellorusinë duhet të vazhdojë

Që pushtetmbajtësi Aleksandër Lukashenko do ta shpallte sërish veten fitues nuk kishte dyshim dhe qe e artë që në fillim - po ashtu qe e qartë se pas zgjedhjeve ai nuk do sillej butë me opozitën. Votimi i inskenuar prej tij kishte si synim të krijonte idenë e liberalizimit, pa lejuar nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.455Z

Dhunë dhe protesta në Siri megjithë misionin vëzhgues

Pas lutjes së ditës së premte, qindra mijëra besimtarë dolën në protesta kundër dhunës së regjimit të presidentit Assad. Ata i dëshmojnë me këtë vëzhguesve të Ligës Arabe se në këtë vend nuk ka pushuar dhuna e regjimit. Pritjet nga ky mision pas tre ditëve të para nuk janë re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.498Z

Lezhë, një i ri mbytet në kanal megjithë automjetin

LEZHE - Një 32-vjeçar ka vdekur sot në fshatin Torovicë të Lezhës. Ai punonte me një mjet të vogël transporti, ndërkohë që rënë në një kanal me ujë. I riu quhet Ndue Qosaj. Ai nuk ka pasur mundësi të dal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama