Rezultate te kerkimit per termin: +Mehmet +Myftiu

Total: 129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.389Z

Promovohet romani i shkrimtarit Mehmet Myftiu

Ne ambjetete ministrise se Kultures Rinise dhe Sporteve u be promovimi i romanit te shkrimtarit Mehmet Myftiu. Nepermjet ketij libri lexuesi mund te kuptoje zhvillimin e sistemit socialist ne Shqiperi mbytjen graduale te cdo forme lirie dhe venien ne perdorimin e ideologjise marksiste per te shf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.860Z

Ribotohet romani Shkrimtari i Mehmet Myftiut

Promovimi Mehmet Myftiu i kthehet edhe nje here lexuesit me ribotimin e romanit te tij Shkrimtari. Libri do te promovohet te premten pasdite ne ambientet e Ministrise se Kultures. Romani i Myftiut Shkrimtari 1964 botuar ne version te plote vetem ne vitin 1995 eshte nje deshmi e asaj cka u ndodhi di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.394Z

Mehmet Myftiu Shkrimtari romani qe beri jete ilegale

U promovua dje ribotimi i romanit autobiografik Shkrimtari i autorit Mehmet Myftiu. Shtepia botuese Toena sjell edhe nje here per lexuesin nje veper te guximshme qe u shkrua plot gjysme shekulli me pare Asgje nuk do te ndryshonte edhe sikur ta kthente kohen pas. Do ta shkruante serish vepren me te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.487Z

Myftiu Tërnava bën thirrje të ndihmohen refugjatët

Besimtarët e besimit islam në Kosovë po shënojnë ditën e festës së Kurban Bajramit, ndërsa organizimi qendror, si dhe falja e namazit të Kurban Bajramit, u mbajt në xhaminë "Sulltan Mehmet-Fatih", e njohur si Xhamia e Madhe, në Prishtinë. Pranë besimtarëve të shumtë që u mblodhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.091Z

Fitër Bajrami në Kosovë, myftiu i Kosovës apel për tolerancë

Me rastin e faljes së Festës së Fitër Bajramit, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava u është drejtuar me një mesazh të gjithë besimtarëve myslimanë, duke thënë se të gjithë besimtarët myslimanë janë vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.179Z

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës

Nga Paul Tedeschini Me dorëzimin e kalasë së Shkodrës në janar 1479, sulltani turk-osman Mehemeti i II Fetihu/Pushtuesi dha urdhen që katedralja katolike (dhe të gjitha kishat e tjera) të këthehet në xhami me emnin Xhamia e Mehmet Fetihut/Pushtuesit. Me datën 23.11.2005 Prof. Pëllumb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.860Z

Besa Myftiu E kam pare me ironi diktaturen

Se shpejti do te botohet ne shqip romani i Besa Myftiut Rrefime nga vendet e harruara. E ka perkthyer apo thene me mire e ka rishkruar kete roman per perballjen e pas 20 vjeteve me lexuesin shqiptar. Shkrimtarja rrefen nostalgjite dhe lidhjet me Shqiperine Se shpejti Besa Myftiu do te kete perballj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama