Rezultate te kerkimit per termin: +Meksikes

Total: 385
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.708Z

Gjiri i Meksikes te dielen mbyllet pusi

Pusi i naftes ne Gjirin e Meksikes pritet te mbyllet perfundimisht diten e diel. Sipas raportimeve te mediave amerikane nje perzierje prej balte dhe cementoje do te vendosen tek pusi duke e mbyllur perfundimisht ate. Ne Gjirin e Meksikes nuk eshte derdhur me nafte qe kur nje kupole u ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.382Z

BP shet asetet ne Gjirin e Meksikes

British Petroleum ka deklaruar se do ti shese kater zona me nafte ne Gjirin e Meksikes kompanise japoneze Marubeni ne kuader te nje strategjie per te mbuluar shpenzimet per derdhjen e naftes. Marreveshja e cila eshte subjekt i nje miratimi rregullator pritet te kete nje kosto prej 650 mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.410Z

Hugo Sanchez, trajner i perfaqesueses se Meksikes,

Ish-sulmuesi i Real Madrid, Hugo Sanchez, eshte zgjedhur si trajner i ekipit perfaqesues te Meksikes, beri te ditur Federata Meksikane e Futbollit. Hugo Sanchez, 48 vjec, do te zevendesoje argjentinasin Ricardo La Volpe, i cili ka marre drejtimin e Boca Juniors pas eleminimit te Meksikes ne 8-tat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.888Z

Gjiri i Meksikes mbyllet perfundimisht pusi i naftes

Mbyllet perfundimisht pusi i naftes ne Gjirin e Meksikes qe shkaktoi tragjedine me te madhe ekologjike ne historine e Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Kompania British Petroleum ka betonuar perfundimisht pusin Macondo theksojne burime zyrtare amerikane. Rrjedhja e pusit vazhdoi per 87

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.894Z

Mbyllet perfundimisht pusi i naftes ne Gjirin e Meksikes

Mbyllet perfundimisht pusi i naftes ne Gjirin e Meksikes qe shkaktoi tragjedine me te madhe ekologjike ne historine e Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Kompania British Petroleum ka betonuar perfundimisht pusin Macondo theksojne burime zyrtare amerikane. Rrjedhja e pusit vazhdoi per 87 dite rres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.771Z

Nje vit pas tragjedise ambjentaliste se Gjirit te Meksikes

Presidenti Barak Obama thote se amerikanet kane bere perparim te rendesishem ne pastrimin e ndotjes se Gjirit te Meksikes por ai shton thote se puna ende nuk ka mbaruar. Zoti Obama e beri njoftimin sot nje vit mbas shperthimit te platformes se naftes Deepwater Horizone ku u vrane 11 njerez. Rrjedhja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.113Z

Formula 1 Rosberg fiton mimin e Madh te Meksikes

Piloti gjerman i Mercedes Nico Rosberg eshte fituesi i mimit te Madh te Meksikes ne Formula 1 duke lene pas shokun e tij te skuadres njekohesisht kampionin e botes Lewis Hamilton Rosberg nuk ka zhgenjyer ne kete gare duke i lene te gjithe pas dhe duke qene shume prane vendit te dyte ne renditjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama