Rezultate te kerkimit per termin: +Menace

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.040Z

Filmat më të shumëpritur të muajit shkurt

Viti që lamë pas u mbyll me filma që arritën suksese të mëdha, mes të cilëve spikatën “Sherlock Holmes: Game of Shadows” dhe “Mission Impossible: Ghost Protocol”.Dy filmat në fjalë, njëri prej të cilëve solli dhe rikthimin e bujshëm të Tom Cruise pas disa performa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.490Z

Star Wars kthehet në 3D

George Lucas dhe Lucasfilm po punojnë në kthimin e trilogjisë filmike “Star Wars” në pëlhurën e filmit, kësaj radhe në 3D. “Star Wars: Episode I - The Phantom Menace” (Lufta e Yjeve: Episodi i Parë - Kërcënimi Fantomik) quhet projekti i ri i Lucas, që në kinema do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.852Z

Athina nis zyrtarisht festën e Krishtlindjeve

Athina zyrtarisht ka nisur festën për sezonin e festave të fundvitit, duke mbajtur një koncert e duke ndezur dritat në pemën gjigande të krishtlindjeve në sheshin qëndror Sintagma. Kryebashkiaku i Athinës, George Kaminis, dha sinjalin për të ndezur përpara qindra personave dritat e pem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.736Z

Një i armatosur vret shtatë persona dhe plagos shtatë të tjerë

Shtatë persona u vranë dhe shtatë të tjerë u plagosën pas të shtënave në një qytet të vogël universitar në Kaliforninë Jugore, njoftoi shtypi amerikan. Sherifi i qarkut të Santa Barbaras, Bill Brown, i përshkroi të shtënat, që ndodhën në qytetin e Isla Vistas, pranë kam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.478Z

Ku ndodhen sot aktorët e filmit I vetëm në shtëpi

Filmi I vetëm në shtëpi (Home Alone) u lançua në nëntor të vitit 1990. 25 vjet më parë Kevin McCallister u shkëput nga familjarët e tij në fakt, ishin ata që e harruan në shtëpi kur shkuan me pushime në Francë me rastin e Krishtlindjeve. Por Kevin ishte i lumtur sepse do të kishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.092Z

Invictus: I pamposhtur mes mposhtjeve të fatit

Një nga poezitë më të njohura në botë, konsideruar si vargjet më të dashura, deri te presidentët, me një histori misterioze si hyri në burgjet e Shqipërisë së diktaturës. "Invictus" e përkthyer në burg nga Visar Zhiti, vjen për herë të parë në një rrëfim për memorien, jo ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama