Rezultate te kerkimit per termin: +Menaxhues

Total: 976
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.533Z

AKP: Shtyhet përzgjedhja e drejtorit menaxhues

 Bordi i Drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit mbajti mbledhjen e rregullt ku shtyu vendimin e përzgjedhjes së drejtorit menaxhues. Duke marrë parasysh interesimin e shprehur të Komisionit Parlamentar për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.111Z

Drejtësia, minimizohet roli i Kryeprokurorit, vetëm menaxhues administrativ

Prokuroria do të jetë institucioni që do të pësojë me shumë ndryshime nga reforma në drejtësi. Kushtetuta e re ka zbehur rolin e Kryeprokurorit, i cili nuk do të  këtë më asnjë konpetencë të ndërhyje në hetimet e vartësve te tij. Madje nuk do  këtë të drejtë as të kryej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.218Z

Paralajmërohet me shkarkim ekipi menaxhues për Asociacionin

Si asnjëherë më parë, delegacionet nga Kosova dhe Serbia, në bisedimet teknike në Bruksel, kanë kumtuar qëndrime e deklarata krejtësisht të kundërta rreth rezultateve dhe marrëveshjeve të arritura. Deklarata kundërthënëse kanë prezantuar edhe ministra brenda Qeverisë së Kosovës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.497Z

Shkarkohet drejtori menaxhues i KEK-ut?

Komisioni Qeveritar për Ndërmarrjet Publike ka kërkuar nga Bordi i Drejtorëve të KEK-ut të bëjë shkarkimin e drejtorit menaxhues të kësaj kompanie, Arben Gjukaj. Kërkesa e këtij komisioni vjen pas protestave të vazhdueshme të qyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.852Z

Kryeministri Isa Mustafa priti zëvendësdrejtorin menaxhues të FMN-së, Min Zhu

Prishtinë, 27 maj 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të mërkurën në takim zëvendësdrejtorin menaxhues të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Min Zhu.Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe zëvendësdrejtori Zhu kanë biseduar për bashkëpunimin ndërmjet Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.564Z

Gjiknuri pret Drejtorin Menaxhues të TAP: Task Forcë për të shtyrë përpara projektin

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në një takim Drejtorin menaxhues të projektit TAP, Kjetil Tungland dhe ekipin që e shoqëronte. Z.Tungland falenderoi Ministrin për mbështetjen që Shqipëria i ka dhënë projektit të gazsjellësit në të gjitha fazat e derit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.322Z

Kryeministri Berisha pret një delegacion të kryesuar nga z.Kjetil Tungland, Drejtor Menaxhues i kompanisë së Gazsjellësit Trans Adriatik  

Kryeministri Berisha zhvilloi një takim me delegacionin e kryesuar nga z.Kjetil Tungland, Drejtor Menaxhues i kompanisë së Gazsjellësit Trans Adriatik. Takimi u zhvillua në kuadrin e firmosjes së Marrëveshjes Pritëse Qeveritare mes Qeverisë Shqiptare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama