Rezultate te kerkimit per termin: +Menj

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.110Z

Lirohet Julia Timoshenko, niset menjëherë drejt sheshit "Maidan"

HARKIV – Opozitarja Julia Timoshenko u lirua pak më parë nga burgu dhe është nisur menjëherë drejt sheshit ”Maidan”, arena e protestave të ashpra në qendër të Kievit. Timoshenko, pasi u lirua, me qëndrim tepër emblematik p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.124Z

Rusi, lirohet menjëherë Khodorovskyn

Një ditë pasi ka paralajmëruar lirimin e oligarkut të dikurshëm rus Michael Khodorovsky, i cili është mbajtur më shumë se 10 vjet në paraburgim, Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka zënë në befasi opinionin dhe avokatët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.757Z

Rusia nuk i njeh menjëherë shtetet e reja

Ambasadori rus në Shqipëri, Leonid Abramov, ka reaguar të premten ndaj deklaratave nacionaliste, duke i cilësuar të rrezikshme, për shkak se nënkuptojnë ndryshimin e kufijve në Ballkan. Ambasadori ka folur edhe për Kosovën. Abramov ka nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.964Z

Obama kërkon lirimin e menjëhershëm të ushtarit izrealit

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të ushtarit izraelit i cili është rrëmbyer nga Hamasi. Obama ka bërë thirrje për lirimin e ushtarit, pa kushte. Ai ka thënë se nëse Hamasi dëshiron që t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.931Z

Sarkozy jep dorëheqjen e menjëhershme nga Këshilli Kushtetues

PARIS- Ish-presidenti francez, Nicolas Sarkozy njoftoi sot dorëheqjen e tij të menjëhershme nga Këshilli Kushtetues për të "të rigjetur lirinë e fjalës". "Pas vendimit të Këshillit Kushtetues dhe përballë gravitetit të situatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.037Z

Bushati: Kodheli ka shkelur ligjinProkuroria të hetojë menjëherë

TIRANE- Deputeti i Partië Demokratike, Helidon Bushati, në një deklaratë për mediat ka deklaruar se Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka shkelur ligjin duke vënë mjetet e ushtrisë në shërbim të operacioneve të policisë. Gjithashtu Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.405Z

Nuland: Kriza politike në Maqedoni të zgjidhet menjëherë

Përfaqësuesja e lartë e SHBA-ve, Viktoria Nuland sot u takua me kryeministrin maqedonas Nikolla Gruevski ku dha porosinë që kriza e thellë politike e cila qe disa muaj po mbretëron në këtë vend, të zgjidhet menjëherë. “Kriza poli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama