Rezultate te kerkimit per termin: +Merkelit

Total: 1168
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.552Z

Kritika ndaj Merkelit

Shpresojme se kancelarja Angela Merkel eshte clodhur mire ne pushime. Sepse qe prej kthimit te saj gazetat ne kioske jane te mbushura me tituj kritike. Helmut Kohl Apel dramatik drejtuar Merkelit Ne duhet te jemi te kujdesshem qe te mos i humbasim te gjitha ne loje Kjo eshte faqja e pare e tabloidi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.380Z

Amerikanët përgjuan telefonin e Merkelit

Një samit i BE-së që pritet të fillojë në Bruksel ka gjasa do të lërë mënjanë axhendën e paracaktuar për të diskutuar akuzat e reja për përgjime amerikane mbi partnerët e vet Europianë. Dje, kancelaria gjermane Angela Merkel mësohet se ka telefonuar presidentin amerikan Barack Oba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.212Z

Mohohen spekulimet për dorëheqjen e Merkelit

Një zëdhënës i qeverisë se Gjermanisë ka hedhur sot poshtë spekulimet se kancelaria e Gjermanisë, Angela Merkel, do të jap dorëheqje. Origjina e këtyre spekulimeve mbeti e paqartë, ndërsa vëzhguesit në Berlin kanë qenë mjaft të habitur, në momentin kur dolën këto spekulime në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.033Z

Kthesa e fshehtë e Merkelit

Nga Christoph Hasselbach Në fakt Angela Merkeli duhet të bënte gjithçka që kufiri midis Maqedonisë dhe Greqisë të hapej sërish për refugjatët. Dhe po të mos arrihej kjo, ajo duhej t’i merrte refugjatët direkt nga Greqia në Gjermani. Sepse situata e sotme është mjaft e krahas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.841Z

Test për kryengritje kundër Merkelit

Ishte ende dhjetori 2015, kur CDU-ja e miratonte Angela Merkelin me solidaritet gati "sovjetik". Minuta ovacionesh për politikën e saj ndaj refugjatëve. Por nga ngjarjet e Kelnit është rritur rezistenca kundër saj. Gjatë dimrit do duhej të ishte gati një plan veprimi për të rregulluar si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.947Z

Epoka e Merkelit nuk po merr fund

Natyrisht që rezultatet në zgjedhje në landin e Meklenburg-Forpomeranisë janë shuplakë e rëndë, por me siguri ato nuk janë fundi i epokës së Angela Merkelit si kancelare, ose fillim i një kthese politike. “Perëndim kancelareje”, “Sa shuplaka mund të durojë ende Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.098Z

Festa, Berisha mesazh Merkelit

Kryeministri Berisha i dërgoi dje një letër urimi Kancelares së Republikës Federale të Gjermanisë, Angela Merkel, me rastin e Festës Kombëtare të 3 Tetorit, Ditës së Bashkimit të Gjermanisë. Në këtë letër urimi, Berisha i shkruan Merkelit duke i shprehur kënaqësinë e veçantë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama