Rezultate te kerkimit per termin: +Mesatarisht

Total: 6936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.022Z

Papunësia, regjistrohen çdo ditë mesatarisht 60 persona

Berat Problemi i papunësisë në Berat vazhdon të mbetet jetik, ndërkohë që ristrukturimi i  Zyrës së Punës ka shtuar shpresat me ofrimin e shërbimeve të këshillimit, ndërgjegjësimit, informacionit, për punësim. Fakti që qytetarët nuk regjistroheshin pranë Zyrës së Punës ka bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.319Z

Testimi i mësuesve, shumica vlerësohet mesatarisht

Pjesa më e madhe e arsimtarëve të Tiranës marrin 19 pikë nga 30 që ishte totali Mësuesit e Tiranës ia kanë dalë me sukses! Rezultatet e testimit të përgatitur nga Ministria e Arsimit për aftësitë e tyre kanë rezultuar mbi mesataren, ndonëse nuk dihen ende se në cilat fusha niveli i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.411Z

Hotelet shqiptare mesatarisht me 4 yje

Ky sezon turistik ka ardhur më i pasur në informacion për pushuesit, brenda dhe jashtë vendit. Të gjithë ata që e shohin Shqipërinë si një nga destinacionet për të pushuar, mund të marrin detaje të sakta lidhur me cilësin&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.110Z

Pasuritë e 61 kryebashkiakëve/ Secili mesatarisht me nga 7 prona

Duket se kryetarët e bashkive i përkasin shtresave më të pasura në hierarkinë e zyrtarëve publikë në Shqipëri. 46 kryetarë bashkish zotërojnë në total 317 prona të patundshme, me një mesatare prej 7 pronash për secilin prej tyre. Të dhënat vijnë përmes portalit Open Data Albani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.424Z

“The Sunday Times”: Mesatarisht 20britanikë çdo muaj i bashkohen ISIS

BRITANI - Sipas britanikes “The Sunday Times”  mesatarisht 20 ekstremistë britanikë çdo muaj i drejtohen Sirisë dhe Irakut për t’u bashkuar me ISIS.E përditshmja britanike ndërsa citon burimet e saj brenda shërbimeve sekrete MI 5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.251Z

3-mujori II, BSH: Leku u nënçmua mesatarisht me 3.0%

TIRANE, 14 Gusht /ATSH/- Monedha vendase ka vijuar të nënçmohet ndaj shportës së monedhave të huaja kryesore në tremujorin e dytë, bëri të ditur Banka e Shqipërisë.Sipas BSH-së, indeksi i kursit nominal efektiv të këmbimit (KNEK) u nënçmua mesatarisht me 3.0% në terma vjetorë. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.079Z

Statistikat tronditëse në Gjermani, mesatarisht 10 sulme në ditë mbi emigrantët

Në një kohë kur menaxhimi i krizës së emigrantëve është kthyer në kryefjalën e politikës në Evropë, Ministria e Brendshme e Gjermanisë, ka publikuar të dhëna tronditëse, teksa bëhet e ditur se vitin që lamë pas, ka patur mesatarisht 10 sulme në ditë ndaj vend-banimeve ku janë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama