Rezultate te kerkimit per termin: +Mevlut +Cavusoglu

Total: 130
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.640Z

Cavusoglu: Dialogu parlamentar, tejet i rendesishem

Presidenti i Asamblese Parlamentare te Keshillit te Evropes, Mevlut Cavusoglu pershendeti sot kthimin e opozites shqiptare ne sallen e legjislativit duke e cilesuar kete si nje shenje te rendesishme politike. Presidenti i APKiE-se shprehet i kenaqur qe ky zhvillim politik ndodh pas vizit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.365Z

Lavrov takon homologun turk Cavusoglu, zotohen për të luftuar terrorizmin

Rusia dhe Turqia kanë vijuar përpjekjet e tyre për të normalizuar marrëdheniet që u krisën në nëntorin e vitit të kaluar, teksa Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka pritur homologun e tij turk Mevlut Cavusoglu në Sochi. Përfaqësuesit kanë diskutuar për një sërë çëshjesh të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.171Z

Cavusoglu: Topi, i pari qe zbatoi rezoluten e KiE-se

Presidenti i Asamblese Parlamentare te KiE-se, Mevlut Cavusoglu ka vleresuar rolin e kreut shqiptar Bamir Topi ne mbajtjen e tryezes politike mes mazhorances dhe opozites, duke theksuar se ai eshte njeriu i pare ne Shqiperi qe ka zbatuar dhe miratuar rezoluten e Asamblese. Cavusoglu dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.415Z

KiE: Zgjidheni vetë krizënNga Tema UPDATE- Delegacioni i lartë i Këshillit të Europës ka deklaruar pas takimeve që ka pasur ditën e djeshme se palët duhet t’i japin fund krizës. Mevlut Cavusoglu, kreu i Asamblesë Parlamentare, tha se nxisin

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. KiE: Zgjidheni vetë krizënNga Tema UPDATE- Delegacioni i lartë i Këshillit të Europës ka deklaruar pas takimeve që ka pasur ditën e djeshme se palët duhet t’i japin fund krizës. Mevl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.832Z

Cavusoglu: Rusia dhe Irani ti ndalin sulmet e Sirisë në Idlib

Ministri i jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, u ka bërë thirrje Rusisë dhe Iranit për ti plotësuar obligimet e tyre sipas planit të paqes për Sirinë, për ti parandaluar sulmet e forcave të qeverisë së Sirisë në provincën Idlib, duke thënë se këto shkelje të planit nuk mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.658Z

Turqia: Kemi informacione të reja rreth vrasjes së gazetarit

Ministri i jashtëm turk Mevlut Çavusoglu deklaroi se qeveria e tij ka informacione të reja në lidhje me vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi dhe se mund ti bëjë publike dëshmitë pas përfundimit të hetimit mbi vdekjen e gazetarit. Duke folur gjatë një vizite në Japoni, Çavusoglu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.357Z

Profili politik i presidentit të KiE, Mevlut Kavushoglu

Në vitet e fundit po forcohet marrëdhëniet midis Turqisë dhe Këshillit të Europës. Kush më mirë se këtë mund ta tregojë zgjedhja e deputet turk të AKP-së, Mevlut Cavusoglu, në krye të presidencës së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës. Kavusoglu ka nisur punën e ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama