Rezultate te kerkimit per termin: +Middle +East +International

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.129Z

Media palestineze: Vrasja në Tiranë, u financua nga konkurrentët e Rizik

TIRANE - Ekzekutimi me eksploziv i zv.drejtorit të fabrikës së çimentos në Fushë-Krujë Anwar Rizik, duket se po merr jehonë dhe në mediat e huaja. Agjencia IMEMC (International Middle East Media Center) i ka kushtuar një shkrim të gjatë v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.310Z

Pergjimet 338 kompani shesin pajisje

Qindra ndërmarrje private shesin sisteme përgjimi të ngjashme me ato të përdorur nga NSA në 35 vende të botës, si Libia dhe Bahreini, që mundësojnë përgjimin e miliona mail-eve, sms-ve dhe telefonatave. Lajmin e bën të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.094Z

Sa e sigurt të bësh biznes në Shqipëri! Palestinezi u vra nga rivalët. Nishani: Krimin po e hetojnë dhe hetues privatë

Share Mediat e huaja vazhdojnë ti bëjnë jehonë vrasjes së palestinezit Anvar Razik në Tiranë. Kësaj here është agjencia IMEMC (International Middle East Media Center) që shkruan për këtë ngjarje. Më poshtë raporti:   Në një njoftim për shtyp, Partia Popullore Palestineze, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.939Z

DPC: "Mlladiç, kusht për ratifikimin e MSA me Serbinë"

I firmosur nga mëse njëqind personalitete të njohura nga profesionistë të çështjeve ndërkombëtare, letra e hapur është botuar në disa media europiane. Më poshtë po japim tekstin e plotë bashkë me emrat e firmëtarëve:“Letër e Hapur drejtuar Qeverive të Bashkimit Evropian”Ne, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.172Z

Hyni brenda restoranteve më të bukura në botë

Nga Kina në Indi, nga Arabia Saudite në SHBA, këto restorante garantojnë jo vetëm ushqim të shijshëm, por edhe një relaks në një ambient fantastik. Restorantet janë pjesë e një liste të shkurtër, prej nga do dalë fituesi i çmimit të restorantit më të bukur në botë. Çmimet jep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.838Z

FOTOT/ Stuhia e frikshme në SHBA: 19 të vdekur, të gjithë mbyllur, por

Stuhia Jonas që ka përfshirë SHBA-të ka marrë jetën e 19 personave deri tani, sipa autoriteteve. Rreth 70 milionë amerikanë janë kyçur brenda dhe janë urdhëruar të mos dalin nga shtëpia për shkak të kushteve. Por ka dhe nga ata që i gëzohen borës. Këto foto të publikuara nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.703Z

Shteti i Kosovës

Njohja e Kosovës është një detyrë morale e komunitetit ndërkombëtar, si rezultat i zhvillimeve legjitime në Kosovë. Udhëtimi i Kosovës drejt pavarësisë ka arritur tashmë fundin. Gradualisht janë ndërtuar gjatë viteve të kaluara elementët e një pavarësie de facto. E vetmja rrug

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama