Rezultate te kerkimit per termin: +Mike +Mullen

Total: 101
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.813Z

Mike Mullen kritikon Kinen

Nga Express me 09 dhjetor 2010 ne ora 1532 Shefi i Shtatmadhorise se ushtrise amerikane akuzoi Kinen se nuk po e frenon aleaten e saj Korene e Veriut. Akuzat vijne pas sulmit te fundit me artileri qe Pheniani ndermori ne Gadishullin e Korese. Admirali Mike Mullen tha ne Seul se Kina ka mbi Koren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.271Z

Mullen në Irak

Admirali Mike Mullen, shefi i shtabit të ushtrisë amerikane, udhëtoi sot drejt Irakut, për të diskutuar planet e tërheqjes së trupave dhe përpjekjet për krijimin e një qeverie të koalicionit. Mullen vizitoi Bagdadin, pas qëndrimit dy ditor në Afganistan. Mullen u takua me presidentin i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.289Z

Admirali Mullen viziton Kinen

Admirali amerikan, Mike Mullen zhvilloi një vizitë të rrallë në Kinë në përpjekje për të vendosur urat e bashkëpunimit ushtarak me vendin komunist. SHBA dhe Kina nuk kanë prej kohësh asnjë marrëveshje apo bashk&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.288Z

Admirali amerikan Mullen vizitë në Kinë

Admirali amerikan, Mike Mullen zhvilloi një vizitë në Kinë në përpjekje për të vendosur urat e bashkëpunimit ushtarak me vendin komunist. SHBA dhe Kina nuk kanë prej kohësh asnjë marrëveshje apo bashkëpunim ushtarak mes tyre. &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.126Z

Admirali Mullen ben thirrje per bashkepunim mes Shteteve te Bashkuara dhe Kines

Shefi i shtatmadhorise amerikane admirali Mike Mullen filloi nje vizite kater ditore ne Kine per bisedime me zyrtare te larte kineze mbi marrdheniet dy paleshe dhe ceshtje tjera si Korea e Veriut Tajvani dhe mosmarreveshjet terrioriale ne Detin e Kines Jugore. Shefi i shtatmadhorise se ushtrise ame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.051Z

Tërheqja nga Afganistani, Mullen: Krijon rrezik

Ushtarakët e lartë të Shteteve të Bashkuara reaguan të shqetësuar deklaratave të presidentit Barak Obama për tërheqjen e 33 mijë trupave amerikane nga Afganistani deri në fund të verës së vitit 2012. Ata thonë se tërheq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.449Z

Martin Dampsey pasardhës i Mike Mullenit

Nga Express më 01 tetor 2011 në ora 13:04 Admirali amerikan, Mike Mullen, i cili doli në pension nga posti i Shefit të Shtatmadhorisë së ushtrisë amerikane, tha se Pakistanin është një vend me rëndësi strategjike për zgjidhjen e konfliktit në Afganistan. Mullen foli në një ceremo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama