Rezultate te kerkimit per termin: +Milloshoski

Total: 334
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.455Z

Emri, Milloshoski nxit referendumin

Ministri i Jashtem maqedonas, Antonio Milloshoski ne emer te qeverise ka paralajmeruar mbajtjen e nje referendumi per zgjidhjen e ceshtjes se emrit. Milloshoski ka deklaruar se cdo kompromis per ceshtjen ne fjale duhet te verifikohet permes nje referendumi gjithepopullor, ku qytetaret t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.336Z

Milloshoski: Greqia të ndryshojë qëndrim

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski ka deklaruar se Greqia duhet të ndryshoje qëndrimin e saj ndaj Maqedonisë dhe Kosovës. Milloshoski është shprehur se, nëse Athina e dëshiron vërtetë anëtarësimin e Ballkanit në BE, atëherë duhet të heqë dorë nga penges

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.495Z

Maqedonia Milloshoski kritikon NATO-n

Ministri i Jashtem maqedonas Antonio Milloshoski i ka terhequr vemendjen Aleances se Atlantikut te Veriut per lenien jashte te Maqedonise per shkak te kontestit te emrit me Greqine. Nuk eshte parimore qe per shkak te ceshtjes se emrit Maqedonise ti lejohet te ruaje kampin e NATO-s dhe nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.380Z

Milloshoski: Maqedonia mbështet integritetin e Kosovës

PRISHTINE-Ministri i jashtëm i Maqedonisë ka deklaruar se vendi i tij mbështet integritetin territorial të Kosovës dhe do t’i ndihmojë në procesin e liberalizimit të vizave.Këto komente Milloshoski i bëri gjatë takimit në Prishtinë me homologun e tij kosovar Skënder Hyseni.Millos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.330Z

Maqedoni/ Milloshoski: Greqia të ndryshojë qëndrim

Ministri i Jashtëm maqedonas, Antonio Milloshoski ka deklaruar se Greqia duhet të ndryshoje qëndrimin e saj ndaj Maqedonisë dhe Kosovës. Milloshoski është shprehur se, nëse Athina e dëshiron vërtetë anëtarësimin e Ballkanit në BE, atëherë duhet të heqë dorë nga pengesat që ngre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.619Z

Maqedoni dorehiqet ministri i jashtem Milloshoski

Anton Milloshoski minister i jashtem i Maqedonise Shkup 30 qershor 2011 NOA- Shefi i deritanishem i diplomacise se Maqedonise Antonio Milloshoski deklaroi sot se terhiqet nga detyra per arsye personale. Milloshoski ne nje konference per gazetaret deklaroi se terhiqet nga shkaku i arsyeve private dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.585Z

Milloshoski: I plotesuam kriteret

Maqedonia i plotesoi kriteret per anetaresim ne Aleancen e NATO-s, por do t'i bashkengjitet kur t'i jepet mundesia. Deklarata eshte bere nga shefi i diplomacise maqedonase, Antonio Milloshoski, ne sesionin e 16-te te Keshillit ministror te OSBE-se, i cili po mbahet ne Helsinki. Ai tha se, integrimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama