Rezultate te kerkimit per termin: +Milos

Total: 1001
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.306Z

Ditari i urrejtjes së Paskal Milos

Lexova në shtyp pak faqe nga ditari i Paskal Milos, si ish ministër i jashtëm i Shqipërisë, për Kosovën. Qesha me vete dhe thashë: varja teneqenë e bjeri legenit.Por teksa ndiqja një bisedë të tij me Babaramon në “5 pyetje nga Babaramo”, u nervozova dhe mendova se nuk duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.957Z

Milos Zeman rikonfirmohet si president në Çeki

Presidenti prorus, Milos Zeman, është rizgjedhur president i Çekisë edhe për një mandat pesëvjeçar. Rezultatet zyrtare pas numërimit të 96.87% të fletëvotimeve tregojnë se Zeman ka fituar me 51.95% të votave, ndërsa rivali i tij proevropian, Jiri Drahos, i ka fituar 48.04%. Zoti Draho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.882Z

Letra/ Në shënjestër Orët e Paskal Milos

Gjatë këtyre ditëve, si asnjëherë tjetër, po flitet me të madhe për dy libra që kanë dalë në dritë në Tiranë. Në të vërtetë, fjala është për veprat “Kosova - nga Rambuje në pavarësi” dhe “Ditari i një ministri të jashtëm” të autorit Paskal Milo,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.092Z

Gati shkarkimi i Milos e Kules

brbrQeveria shqiptare ka nisur procedurat e shkarkimit te dy anetareve te Keshillit Mbikeqyres se Bankes se Shqiperise Petraq Milo dhe Dhori Kule mesohet se nuk do te jene me ne institucionin me te larte qe drejton Banken Qendrore pasi ata kane shkelur sistematikisht ligjin duke zhvilluar aktivitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.265Z

Nisin procedurat për shkarkimin e Dhori Kules dhe Petraq Milos nga Banka e Shqipërisë

Qeveria shqiptare ka nisur procedurat e shkarkimit të dy anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë. Petraq Milo dhe Dhori Kule mësohet se nuk do të jenë më në institucionin më të lartë që drejton Bankën Qendrore, pasi ata kanë shkelur sistematikisht ligjin d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.434Z

Duçkallari sqaron e-mail-in e “Milos”

Kryetari i PDS-së, Paskal Milo, nuk është pjesë e grevës që kanë nisur partitë e tjera të vogla, si protestë për Kodin e ri Zgjedhor. Sekretari politik i kësaj partie, Artur Duçkallari, përgënjeshtroi dje pjesëmarrjen e kryetarit të tij Milo në këtë grevë. Duçkallari përgënje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.696Z

Milos Forman, i ftuar nderi në Durrës

Nga data 26 deri më 30 gusht do të zhvillohet edicioni i 5-të i Festivalit Ndërkombëtar i Filmit në Durrës. Regjisori i “Dikush fluturoi mbi folenë e qyqes” dhe i mjaft filmave të tjerë do të nderohet me Gladiatorin e Artë.Përgjatë pesë ditëve, në Amfiteatrin e lashtë rom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama