Rezultate te kerkimit per termin: +Minatort

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Minatort konfrontohen me policin

Minatort jan hedhur srish n protest sot, pas nj ndrprerje disa mujore. Minatort kan paralajmruar prshkallzimin e protests s tyre, pr t krkuar t drejtat dhe pr t miratuar statusin e minatorit nga ana e qeveris. Minatort jan 'prplasur' me forcat e rendit, gjat protests s tyre para Kuvendit, pasi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Minatort "grev me vdekje"

Duket se greva e minatorve n Tiran, por edhe n rrethe do t zgjas pr shum dit. Por ndrsa minatort nuk trhiqen nga krkesat e tyre, qeveria nga ana tjetr, nuk ka reaguar pr kto greva q kan prfshir vendi pr m shum se dhjet dit. Minatort e disa zonave n Tiran, kan deklaruar se do t fillojn grevn, si e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Minatort n grev urie

Pas viktimave t shumta gjat vitit t kalaur dhe n vazhdim n Miniern e Bulqizs, minatort tashm kan krcnuar se do t nisin nj tjetr grev urie pasa asaj t vitit t kaluar. Ata shprehin shqetsimin lidhur me pagat e ulta dhe moshn e pencionit. Sipas minatorve, nse qeveria nuk merr masat e duhura pr ngritjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Minatort, ndjekje penale

Organizuesit e protests s djeshme t minatorve, do t ndiqen penalisht. Policia e Tirans, n njoftimin e saj, bn me dije se protesta e djeshme, ka shkelur lejen e dhn si dhe protestuesit jan konfrontuar me forcat policore. Policia deklaron, se leja e tubimit ishte dhn vetm n or, q megjithse ky vendim u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Minatorët, telefonata nga nëntoka me familjarët

Kili Kan kontaktuar pr her t par me t afrmit e tyre pas tri javsh Minatort q kan mbetur nn tok n Kili pr m shum se tri jav kan kontaktuar pr her t par me telefon me t afrmit e tyre. 33 minatort foln me radh me familjet e tyre, nga nj minut secili. Ky veprim u b pr t prmirsuar disi gjendjen e tyre t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.379Z

Minatorët e bllokuar në minierë, 4 muaj punë për nxjerrjen e tyre

33 minatort e bllokuar n nj minier n Kili kan filluar marrjen e ushqimeve, ujit dhe furnizime t tjera pr t ndihmuar ata t mbijetojn ndrkoh q u duhet t presin deri n katr muaj pr tu shptuar. Punonjsit e shptimit filluan drgimin e furnizimeve prmes nj vrime t ngusht t shpuar pas aksidentit. Mina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Minatorët nën tokë deri në Krishtlindje

Kili N nj minier t Kilit 33 minatort q kan disa jav t bllokuar nn tok kan marr lajmin se nuk do t mund t nxirren prej aty deri n Krishtlindje. Minatorve fillimisht u ishte thn se do t mund t dilnin nga mesi i shtatorit. Autoritetet than se minatort e kan pranuar lajmin. Ministri i Shndetsis, Jaime

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama