Rezultate te kerkimit per termin: +Ministren

Total: 3562
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.220Z

LSI, Mehmetaj thërret në interpelancë ministren

Matura Shtetërore Deputetja e LSI-së kërkon interpelancë me ministren Nikolla Edhe pse aleate në qeverisjen e majtë, Lëvizja Socialiste për Integrim nuk heq dorë nga kërkesat për interpelanca me ministrat e PS-së të kabinetit Rama. Kjo, pasi deputetja më e re e Kuvendit të Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.552Z

Presidenti pret ne takim Ministren e Jashtme kroate

0 brbr brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani priti ne nje takim Ministren e Jashtme dhe ZvKryeministren e Kroacise Vesna Pusi Presidenti e ka falenderuar Ministren per mbeshtetjen qe Kroacia ka dhene per Shqiperine bashkepunimin e frytshem mes dy vendeve dhe nevojen per te thelluar marredheniet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

ILDKP: Po hetojmë ministren Majlinda Bregu

Prej dy javësh Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka nisur hetimet për ministren e Integrimit TIRANË - Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka filluar prej dy javësh hetimin e pasurisë së ministres së Integrimit, Majlinda Bregu, si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.822Z

Francë, Hollande shkarkon ministren

Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka shkarkuar ministren e tij të Mjedisit, Delphine Batho, pasi kjo e fundit kritikoi shkurtimet e buxhetit për departamentin e saj. Zyra e presidentit njoftoi se ajo është zëvendësuar nga Philippe Martin. Batho është e para anëtare e kabinetit të H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.393Z

Berisha uron ministren Bregu

20/05/2010 Ditëlindja Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ditën e djeshme ka marrë drejtpërdrejt nga kryeministri Sali Berisha urimet për ditëlindjen. Gjatë mbledhjes së qeverisë shefi i ekzekutivit është treguar xhentil, duke treguar se nuk harron ditëlindjen e një ndër bashkëpun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.261Z

Jahjaga priti ministren e Arsimit të Shqipërisë Nikolla

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ministren e Arsimit të Republikës së Shqipërisë, Lindita Nikolla. Presidentja Jahjaga me ministren Nikolla bisedoi për bashkëpunimin e deritanishëm ndërmjet institucioneve të arsimit të Republikës së Kosovës dhe atyre të Rep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.574Z

Aksidentoi ish-ministren, arrestohet autori

Bie në prangat e policisë personi i cili aksidentoi ish-ministren e Kulturës. Sipas burimeve, mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Artan Kotarja, 34-vjeç. Nga aksidenti i ndodhur dy ditë më parë mbetën të plagosur Esmeralda Uruçi, ish -ministrja e Kulturës së bashku me bashkëshortin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama