Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrit +Basha

Total: 4452
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.967Z

Prokuroria ‘ultimatum’ ministrit Basha

 Trazhgim SokolajProkuroria e Përgjithshme kërkon përsëri ministrin e Jashtëm, Lulzim Basha, për t'i komunikuar mbylljen e hetimeve të dosjes "Durrës-Kukës" dhe dërgimin e fashikullit të provave në gjykatë. Një veprim i tillë i Prokurorisë së Përgjithshme vjen në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.666Z

"Mjaft!": Kërkojmë dorëheqjen e ministrit Basha

Lëvizja "Mjaft!" kërkon dorëheqjen e menjëhershme të ministrit të Punëve të Jashtme, Lulzim Bashës. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, thekson si të domosdoshëm vazhdimin e mëtejshëm të hetimeve nga ministri Basha, duke kërkuar njëkohësisht edhe transparencë maksimale të këty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.681Z

"Basha", qeveria ne mbrojtje te ministrit

Qeveria eshte deklaruar ne mbrojtje te ministrit te Jashtem Lulzim Basha. Nje dite pas kerkeses se opozites per doreheqjen e zotiti Basha, pasi ne adrese te tij u zyrtarizuan akuzat e prokurorise, zedhenesja e kryeministrit doli para mediave dhe vleresoi punen e ministrit te Jashtem.&quo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.060Z

Avokati i Ministrit Basha “refuzon” Prokurorinë

Avokati Zef Nikaj u paraqit sot në organin e akuzës, por nuk pranoi të firmosë akuzat ndaj klientit të tij, duke i cilësuar si të paligjshme veprimet e prokurorisë dhe duke mos pranuar që Lulzim Basha ka statusin e të pandehurit TIRANE-Ashtu si dhe pritej avokati i Lulzim Bashës nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.501Z

Gjykata e apelit pro Ministrit Basha

Gjykata e apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës për çështjen ndaj ish ministrit të transporteve Basha. Gjykata e apelit vendosi ta zhveshë ministrin e Jashtëm nga akuzat e "shpërdorimit të detyrës",duke i cilësuar veprimet e prokurorisë si të paligjs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.241Z

Gjykata e Lartë pranon dosjen e ministrit Basha

 Trazhgim SokolajProcedura e hedhjes në short për dosjen penale të Ministrit të Jashtëm Lulzim Basha pritet të zhvillohet ditën e sotme. Gjykata e Lartë shtyu afatin e hedhjes së dosjes në shortin elektronik që ishte parashikuar të zhvillohej ditën e djeshme, me qëllim shqyrtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.981Z

Topalli i ndërpret fjalën ministrit Basha në Kuvend

 ADI SHKEMBIRivaliteti mes nën-kryetares së PD-së, Jozefina Topalli dhe ministrit Lulzim Ba-sha shfaqet hapur tashmë edhe në sallën e Parlamentit. Pas deklaratave ironizuese në emisione televizive, në mbledhjen e djeshme të Kuvendit dy zyrtarët e lartë të selisë blu janë përplasu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama